GiresunManşet Üstü

GİRESUNLULAR VARKEN CUMHURİYET YIKILMAZ!..

Giresun Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Cumhuriyet yürüyüşünde bu yıl katılım rekoru kırıldı.

DSC_8718

10 bin aşkın Giresunlu, belediye bandosu eşliğinde; ellerinde meşaleler, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle birlikte Yeniyol-Gazi Caddesi-Atatürk Meydanı arasındaki güzergah boyunca yürüyerek Cumhuriyete bağlılıklarını dile getirdiler.

DSC_8744
“Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Yaşasın Cumhuriyet” , “Ne mutlu Türküm diyene” sloganları atan yürüyüşçüler, andımızı okudular, 10. Yıl Marşı, Gençlik Marşı ile yürüyüşü tamamladılar.DSC_8726BAŞKAN AKSU: HERKES MESAJI ALMALI

 Yürüyüşe kortejin en önünde katılan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, gazetecilere yaptığı açıklamada,"Giresunlular olarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da Atatürk ve cumhuriyete sahip çıktığımızı göstermek istedik.  Çok mutluyuz. Giresunlular evlerinden çıkarak cumhuriyet yürüyüşüne katıldı. Ben bütün Giresunlu hemşerilerime teşekkür ediyorum. Gerçekten büyük coşku ve sevinç içerisindeyiz. Siz de görüyorsunuz ki kalabalığın sonu yok gibi. Bunun anlamı şudur; Giresun cumhuriyetine sahip çıkıyor. Kurtuluş savaşında da büyük mücadele vermiş bir şehiriz. Her zaman Cumhuriyetin ve Atatürk'ün yanında olacağını açıkça göstermiştir. Herkes bu yürüyüşten bir mesaj almalıdır" dedi.DSC_8736Yürüyüşün sonunda belediye binası üzerine "29 Ekim Slayt Gösterimi" yansıtıldı.

913q82m47f1662hm0gk792

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir