Giresun

GİRESUNLULAR ŞEHİTLERİNE GİDİYOR

GÖNÜLLÜ ALAY KAHRAMANLARI İÇİN AFYON'DA GİRESUN ŞEHİTLİĞİ'NDE HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA 29 AĞUSTOS'TA TÖREN DÜZENLENECEK. ANCAK GİRESUN VALİLİĞİ VE BELEDİYESİNDEN ORGANİZASYONA KATKI YOK GİBİ…

Kurtuluş Savaşı’nda şehit düşen 14 Giresun Gönüllü Alay askeri için mezarlarının bulunduğu Afyon İscehisar’daki Giresun Şehitliği’nde her yıl olduğu gibi bu yıl da anma töreni düzenleniyor.  29 Ağustos’ta Afyon Valiliği tarafından düzenlenecek törene Türkiye’nin her tarafından Giresunluların da katılmaları için kampanya başlatıldı.

Giresun Valiliği ve Giresun Belediyesi ve ilimizdeki kuruluşların da organizasyona destek için otobüs kaldırmaları bekleniyor.

Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan yaptığı açıklamada, Afyon Giresunlular Şehitlik ziyaretinin bir tek kuruma ait bir organizasyon değil, bütün Giresunlulara ait olduğunu ve her bir Giresunlunun Afyon ziyaretine katılmasını arzu ettiğini bildirdi.

Turan, Giresun derneklerine seslenerek, Afyon Şehitliği ziyaretine sahip çıkılmasını beklediğini de sözlerine ekledi. İstanbul, Bursa ve Giresun başta olmak üzere Giresunluların yoğun olarak yaşadıkları yurdun değişik yerlerinden yoğun bir katılım beklediklerini bildiren Turan, İstanbul’dan kaldırılacak otobüslerle ulaşım sorununun hafifletilmeye çalışıldığını kaydetti.

Başka bir ilde kendi şehrinin adını yaşatan şehitlerin çok büyük bir onur vesilesi olduğunu ifade eden Turan, “Bu, dünya tarihinde örneği olmayan bir durumdur. Giresunlular olarak bunun gururunu ve onurunu yaşamakta haklıyız. Bu yüzden de Giresunlu bütün hemşerilerimi 29 Ağustos’ta Afyon İscehisar’da bulunmaya ve Kurtuluş Savaşı’nda şehit olan dedelerimizin onurlu mücadelesinin ruhuyla buluşmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

Turan, Afyon Giresun Şehitliği  gezisi ile ilgili katılım ve bilgi konusunda Afyon Giresun Şehitliği Komisyonu Başkanı Abdullah Yümsel’le irtibat kurulabileceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir