AktüelGiresun

GİRESUNLULAR KOMŞULUKLARINI YAŞATIYORLAR

Giresun 26 Evler Dostluk ve Komşuluk Gecesi’nin bu yıl 4.düzenlendi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen geceye, CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, eşi Zekiye Bektaşoğlu ile birlikte katıldı.

 

 

DSC_0719

 

Tuğba Koçalioğlu, Olcay Aksu, Olcay Ekmekçi,Ali kırkoç Osman Göçmen tarafından organize edilen gece, mahalledeki çocuk parkında gerçekleşti.  Mahalle halkının dostluk ve komşuluk ilişkilerini yaşatmak için düzenledikleri gecede, bir konuşma yapan Milletvekili Bektaşoğlu, düzenleyenleri ve mahalle halkını kutladı.

DSC_0713 Bektaşoğlu, " Giderek yok olmaya başlayan komşuluk geleneğini yaşatmak için düzenlenen bu etkinliğiniz, bütün dünyaya örnek olacak nitelikte. Türkiye’nin yaşadığı bu zor günlerde en çok ihtiyacımız olan tablo burada.  Böylesine dayanışma ve birlik, beraberlik gösteren hemşerilerimle gurur duyuyorum, düzenleyenleri kutluyorum. Her yerde sizi anlatacağım.

 Bir dahaki yıl bu etkinliği Giresun Komşuluk Gecesi adı altında  diğer mahallelerimizin, bütün hemşerilerimin katılımıyla yapalım. Ben de her yıl etkinliğinize katılacağım ve her yerde sizlerden bahsedeceğim"  dedi.  

Tertip komitesi adına amaçlarını açıklayan Tuğba Koçalioğlu,Olcay Aksu ve Osman Göçmen ise komşuluk geleneğinin unutulmaması, mahalle halkı arasındaki dostluk, yardımlaşma ve dayanışma duygusunun gelişmesi, sevgi ve saygının korunması amacıyla geceyi düzenlediklerini söyledi. Komite üyeleri, adına konuşan Tuğba Koçaliloğlu"Mahallemiz Giresun’un en eski mahallesi. Komşuluk düğünü ya da gecesi bizim kültürümüz. Bunu yaşatmak istiyoruz. Buradan bütün dünyaya "komşuluğu yok etmeyin başlığı ile barış mesajı veriyoruz. Katılanlara ve bize destek olan kişi ve kuruluşlara destek oluyoruz"dedi.

DSC_0719
Gece mahalle halkının evlerde yaptıkları yemek ve pasta ikramının ardından, dans, müzik, mahalleli gençlerin gitar dinletisi gibi etkinliklerle sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir