logo

reklam
11 Ağustos 2017

GİRESUNLULAR KARDEŞ ŞEHİR ÇANAKKALE’DE

Kardeş şehir Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın daveti üzerine 54. Uluslararası Troia Festivaline katılan Belediye Başkanı Kerim Aksu ve beraberindeki Meclis üyeleri Çanakkale Belediye Başkanını ziyaret etti. Buradaki toplantıda Gökhan ve Ülgür kardeşlik sürecini anlatıp gelecek ile ilgili düşüncelerini paylaştılar.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; barış ve özgürlük kenti olan Çanakkale’nin kardeş şehirleri ile daha güçlü olduğunu ve ortak değerlerin kardeş şehirlerle paylaşılmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu; Çanakkale Zaferinin 100. Yılında iki kent arasında imzalanan kardeşlik protokolünün geçmişte ki kahramanlara saygının bir ifadesi olduğunu belirterek; “Giresun iki gönüllü alayla kurtuluş mücadelesinde binlerce şehit vermiş vatanın bölünmez bütünlüğünü canlarıyla koruyan ataların torunları olarak bu destanları geleceğe taşımak hepimizin boynunun borcudur. Çanakkale Destanı sadece Çanakkalelilerin değil Türk’üm diyen hepimizin ortak değeridir. Varlığımızı borçlu olduğumuz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bugün barış ve özgürlükten onların bize bıraktığı Cumhuriyet sayesinde söz edebiliriz. Ülgür Gökhan başkanımla ve Belediye meclislerimizin aldığı kararla oluşturduğumuz kardeşlik köprüsü her gün güçlenerek sonsuza kadar devam edecektir. Giresun’dan, kardeşlerinizden sizlere selam getirdik.” dedi.

 

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Başkan Aksu’ya tarihi Çanakkale kitabı ve Troia fincan seti hediye etti. Başkan Aksu’da kardeş şehir Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a fındık desenli bir tabak, Yeşilgiresunbelediyespor forması ve Giresun kalite fındık hediye etti.

Başkan Aksu ve beraberindekiler 3 gün devam edecek 54. Uluslararası Troia festivalinde ki çeşitli etkinliklere katılacaklar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?