GiresunManşet Üstü

GİRESUNLULAR CUMHURİYET İÇİN YÜRÜYOR

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. Kuruluş yıldönümü nedeniyle çeşitli etkinler düzenlediklerini, bunun en anlamlısının 29 Ekim günü yapılacak feneralayı ve Cumhuriyetine Sahip Çık yürüyüşü olacağını söyledi.

Aksu, bir milletin kendi kaderini, kendisinin tayin etmesi için büyük bedeller ödeyerek Cumhuriyet’i kurduğunu belirterek; “Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin temel felsefesinin zayıflatılmaya çalışıldığına şahit oluyoruz. Cumhuriyet’i kanlarıyla, canlarıyla kurup bizlere emanet eden, Atalarımıza, Gazilerimize ve Şehitlerimize borcumuzu ödemeliyiz. Bizlere bırakılan en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmalıyız” dedi.

Başkan Aksu açıklamasını şöyle sürdürdü:“Bugün bağımsızlıktan, özgürlükten, bilimden, çağdaşlıktan sözedebiliyorsak, bunu Cumhuriyet’e borçluyuz. Cumhuriyet; Türkiye’de yaşayan herkesin ortak değeri ve güvencesidir. Cumhuriyeti zayıflatmak; özgürlükleri, gelişmeyi, hukuku, çağdaş yaşamı zayıflatmaktır.Geleceğe karamsar bakmaktır. İnsan haklarından, kadın haklarından, endişe etmek demektir. Cumhuriyet’in sağladığı imkanlarla, önemli mevkiye gelenlerin, Cumhuriyet’in kazanımları ile yaşayan herkesin Cumhuriyet’e sahip çıkması gerekir. Cumhuriyet’in kuruluşunda tarih yazan Giresunluların, 29 Ekim günü saat 18:00’de bayrağını alıp; “ Cumhuriyetine sahip çık yürüyüşüne” katılmalarını bekliyorum. Giresun olarak, 91 yıl önceki ruhu, coşkuyu göstereceğimize inanıyorum. Tüm Yurttaşlarımın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir