GiresunSpor

GİRESUNLU YÜZÜCÜ CEYRAN ŞAMPİYON…

Bursa’da Atıcılar Spor Kompleksinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Şampiyonasından Giresun’a madalya ile döndüler.

Giresun İl Karmasından oluşan 30 Kişilik Sporcu kafilesinin 2 gün boyunca yarıştığı Finallerde, Türkiye’nin dört bir yanında bölgelerinde başarılı olmuş sporcular kulaç attılar.

 

 

giresun_yüzme_karması_anadolu_yıldızlar_ligi (12)

TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİNİ GİRESUN’A GETİRDİ

Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Finalinde 50 mt Kurbağalamada 10 yaş grubunda Türkiye Birincisi olarak Altın Madalya’yı alan Giresunlu Ceyran Karakoç göğsümüzü kabarttı. Ödülünü hocası Hasan Atıcı’nın ellerinden alan Ceyran’ı bu mutlu gününde ailesi de yalnız bırakmadı.

İNANDIK BAŞARDIK

Finaller sonunda Sosyal Medya hesabından açıklama yapan Giresun Gençlik Spor İl Müdürlüğü antrenörlerinden Hasan Atıcı ; “Bursa’da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi finalinden 50mt Kurbağalama  yüzmede Türkiye 1.olan sporcumuz Ceyran Karakoç Giresun’a Altın madalyayı getirerek beni çok duygulandırdı. 1 sene boyunca çok çalıştık. Bunun sonucunda İnandık ve başardık. Sporcumu bizlere yaşattığı bu gurur için kutluyorum. Sporcularımıza her zaman destek veren Gençlik Spor İl Müdürümüz Hasan Bulut başta olmak üzere şube müdürlerimiz Ömer Faruk Tatlı ve Halil Demirel’e Giresun yüzme sporu adına teşekkür ediyorum” dedi.

BİLİNÇLİ BİR YÜZÜCÜ İÇİN TÜM ÖĞRENCİLERİN  SU SPORLARI İLE TANIŞMASI GEREKİYOR

Son yıllarda Giresun’da Futbol ve Basketbol’da gelen başarıların ardından Yüzme sporunda’ da iddialı bir konuma gelen Giresun’un başarılarının artması için, Denizle her an içi içe olan bölgemizin gençlerini yüzmeyi bilinçli bir şekilde öğrenerek yapmaları için deneyimli antrenörlerden eğitim almaya davet ediyoruz.

GİRESUN’UN HASAN ATICI GİBİ ANTRENÖRLERE İHTİYACI VAR!

Bursa’da gerçekleşen Finallerde derece’ye girmek için büyük mücadele veren Giresunlu yüzücüler,  kendilerine destek verildiğinde nasıl başarılı olduklarını bir kez daha gözler önüne sererken, Giresun’un kendi yetiştirdiği evlatlarına biraz daha değer verilirse önemli madalyaları Giresun’a getirebileceklerini tescillediler.

BURSA CADDELERİNDE GİRESUN REKLAMI

Giresun Özel İdaresine ait Otobüs ile Bursa’ya gelen sporcu kafilesi Bursa Caddelerinde Giresun’un reklamını da yapmış oldular. 2 gün boyunca Bursa’da Giresunluların misafiri olan kafileye başkanlık yapan Altan Arslan, Madalya ile Giresun’u gururlandıran antrenör Hasan Atıcı ve sporcu Ceyran Karakoç’a, Giresun adının duyulmasına vesile olan tüm antrenör ve sporculara bir kez daha teşekkür ederiz.   

Erdal Avcı / Giresun Havadis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir