logo

reklam
18 Mart 2014

GİRESUNLU MOTOSİKLETÇİLERDEN ANLAMLI SÜRÜŞ

Giresun’da çeşitli yaşlarda ve meslek gruplarında çalışan motosikletçiler bir ilk gerçekleştirerek 18 Mart 2014 Salı günü Atatürk Meydanı’ndan Giresun Şehitliğine motorlarını sürdüler.

Sabahın erken saatlerinde gerçekleştirilen etkinlikte Giresun Kalesi’ne hareket eden motosiklet sürücüleri burada Şehitliği ziyaret ederek dua ettiler.
DSC_0124
Etkinliğin koordinatörü Giresun Üniversitesi İşletme(İngilizce) 2. Sınıf Öğrencisi Halit ANDİÇ; “Kürt, Laz, Çerkez, Abaza gibi etnik ayrımcılık yapmadan bir millet bilincinde birlik içerisinde tarihin akışını değiştiren, canlarını feda ederek ‘Çanakkale geçilmez’ dedirten, kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimiz milletimizin vatan, bayrak, istiklal ve hürriyetleri uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermişlerdir. Bizler onların bırakmış oldukları değerlere elimizden geldiğince sahip çıkıyoruz. Çanakkale Deniz Zaferimizi kutluyor, şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

ANDİÇ; “Bildiğim kadarıyla Giresun’da Giresunlu motosiklet sürücüleri daha önce böyle bir etkinlik düzenlenmemiş ve biz ‘neden olmasın ?’ diyerek Giresun’da bir ilke imza attık. Bundan sonra trafikte var olduğumuz gibi tüm sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya çalışacağız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Renkli kareler oluşturan yaklaşık 20 motosikletli sürücü ile şehir turunun ardından etkinlik sona erdi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?