AktüelEğitim

GİRESUNLU EĞİTİMCİDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Oğuzkaan Koleji Öğrencileri, hükümlü Süleyman Aydın’ın yaptığı kitap çağrısı üzerine yüzlerce kitabı Bandırma 2 no’lu T Tipi Kapalı Cezaevine gönderdi.

 Oğuzkaan Koleji öğrencileri, gerçekleştirdikleri sosyal sorumluk projeleri ile dikkat çeken geçen yıl Ağrı Diyadin Anadolu Lisesine yaptığı kitap yardımını ulusal gazetelerde gören ve halen Balıkesir Bandırma cezaevinde yatan bir hükümlünün, Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz’a yazdığı mektupta yer alan kitap ve spor malzemeleri isteği karşılıksız kalmadı.

 “CEZAEVİNDE KÜTÜPHANEMİZ VAR ANCAK İÇİNDE KİTAP YOK” 

 Balıkesir Bandırma 2 No T Tipi Kapalı Cezaevinden yatan Süleyman Aydın’dan gelen mektupta, “ Cezaevinde kütüphanemiz var ancak içinde kitap yok. Okumak isteyen çok mahkum var. Cezaevinde geçen zamanı en iyi şekilde değerlendirip buradan çıktığımızda topluma yararlı insanlar olup sevdiklerimize kavuşmak istiyoruz” isteği üzerine harekete geçen Oğuzkaan Koleji öğrencileri, hemen okul içinde kampanya başlattı.

 ÖĞRENCİLER KISA SÜREDE YÜZLERCE KİTAP TOPLADI

 Afişler tasarlayıp okul kampüslerinde her yere asan öğrenciler, kısa sürede yüzlerce kitap topladı. Kitapların gönderimi için ise kargo şirketleri ile görüşüp sponsor olmaları için ikna etmeye çalıştı. Cüzi bir miktar para karşılığında bir kargo şirketiyle anlaşan öğrenciler, kitap ve spor malzemelerini koliler halinde Bandırma’ya ulaştırdı.

 YILMAZ:  ”ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN BÜYÜK BİR HAYAT DERSİ OLDU”

 Sosyal yaşamdan uzak kalan bu kişilerin kitapla topluma kazandırılabileceğini belirten  Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz,” Cezaevine kitap kampanyası öğrencilerimiz için büyük bir hayat dersi oldu, büyük ilgi gördü. Cezaevi yetkilileri de memnuniyetlerini dile getirdi. Bu kitapların parmaklıklar arkasındaki tutuklu ve mahkumlara da yeni ufuklar açmasını umut ediyoruz. Oğuzkaan Koleji Öğrencileri’nin sosyal sorumluluk kampanyalarında bu kadar aktif olmasından dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir