Giresun

GİRESUNLU AVUKATLAR FEVZİOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Giresunlu avukat adayları, staj eğitimi için geldikleri Ankara’da, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu ile buluştular.
Giresun Barosu’na kayıtlı genç avukat adayları, Türkiye Barolar Birliği tarafından stajyer avukatlar için düzenlenen eğitim programına katıldılar. Avukat adayları, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nu da makamında ziyaret ederek güncel konulara ilişkin sohbet ettiler.
Türkiye Barolar Birliği, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, staj kurulları bulunmayan veya staj eğitimi yapılamayan baroların stajyerlerine de olanak sağlamak amacıyla, Türkiye’nin çeşitli barolarından avukat adaylarına yönelik staj eğitim programları düzenliyor. Barolar Birliği son olarak Giresun Barosu’na kayıtlı stajyer avukatları Başkentte ağırladı.
Bir hafta süren program boyunca Türkiye Barolar Birliği’nde misafir olan genç avukat adayları, program öncesinde Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzuruna çıktılar. Uygulanan program çerçevesinde, günde 8 saat olmak üzere toplam48 saat kesintisiz eğitim alan stajyer avukatlar, “Hukuki Metinlerde Türkçenin Doğru Kullanımı”, “Dijital Çağda Avukatlık”, “Hitabet ve Beden Dili” gibi eğitimler de alıyorlar. Genç avukat adayları, mesleki eğitimin yanı sıra, sosyal ve kültürel aktivitelere de katılıyorlar.
Stajyer avukatlarla makamında buluşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu da genç meslektaşlarını ağırlamaktan son dere mutlu olduklarını belirterek şunları söyledi: “Bir avukata, bilgisi, donanımı oranında itibar edilir. Bu nedenle avukat adaylarının aldıkları eğitim, sonraki meslek yaşantılarında son derece kritik önem taşıyor. Bu düşüncelerle yola çıkardığımız staj eğitiminde Türkiye’nin her yerinden, hepsi bir birinden değerli genç meslektaşlarımızı Türkiye Barolar Birliği çatısı altında ağırlamaktan son derece mutluluk duyuyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir