logo

reklam

GİRESUNLU ATATÜRKÇÜLER MUMCU İÇİN YÜRÜDÜ

24 Ocak 1993 tarihinde bombalı suikast sonucunda hayatını kaybeden Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu için Giresun’da Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından anma yürüyüşü düzenlendi.

 

 

eff

Gazi Caddesi üzerinden başlayan yürüyüşe, ADD’lilerin yanı sıra; CHP, İşçi Partisi, Halkevleri, KESK, Eğitim-İş, DİSKve TGB temsilcileri de destek verdi.  DSC_3732

Yürüyüşe; CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Belediye Başkan Vekili Hayati  Tökez, İl Genel Meclisi Gurup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, eski yeni CHP İl Başkanları ve çoğu kadınlardan oluşan kalabalık bir topluluk katıldı.

DSC_3741
Ellerinde Uğur Mumcu pankartlarıyla ve alkışlarla yürüyen gurup zaman zaman ‘Devrimciler Ölmez’, ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’, gibi sloganlar attılar.

DSC_3747

ADD BAŞKANI EKMEKÇİ: CUMHURİYET ŞEHİTLERİ KARANFİLLER İÇİNDE UYUSUN

Atatürk Anıtı önünde son bulan yürüyüşün ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Diğer konuşmacılar ve ADD gençlik kolu başkanı Mehmet topçuoğlu’nun ardından kürsüye gelen ADD Giresun Şubesi Başkanı Gürsel Ekmekçi, Türkiye’de bugüne kadar faili meçhul aydın cinayetlerine dikkat çekerek”Bugün andığımız Uğur Mumcu, okurlarıyla aile ilişkisi kurmuştu. Ölümü bizi aileden birisini kaybetmiş gibi üzdü. 22 yıldır acısı hep taze. Aynı günlerde, O’ndan sonra kaybettiğimiz ADD Kurucu Başkanı Prof.Dr. Muammer Aksoy ve diğer Cumhuriyet şehitlerini de saygıyla anıyoruz. Karanfiller arasında nur içinde uyusunlar” dedi.
"Türk ordusuna kumpas kuran, en gizli odalarını peşkeş çeken, ülkemizin tarımını bitiren, bütün kurumlarımızı satan güç neyse, Uğur Mumcu’ yu da öldüren odur. BOP Eşbaşkanına Allah çok uzun ömürler versin, biz bunun hesabını sormadan ölmesin" diyen Ekmekçi,  "bugün yaşananlara bakarak umutsuzluğa kapılmayın, Cumhuriyeti hiç bir güç yıkamayacaktır" ifadesini kullandı. 

DSC_3749

Anma etkinliği müzik dinletisiyle sona erdi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?