GiresunUlusal

GİRESUN’DAN ORTADOĞU’YA TURİZM AÇILIMI

Vali Hasan Karahan’ın talimatları doğrultusunda, GİRTAB (Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği) tarafından koordine edilen turizm çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Ortadoğu pazarına yönelik yapılan fuar aktiviteleri, tanıtım çalışmaları meyvelerini vermeye başladı. Bahreyn Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Jasim Abol Giresun’un turistik değerlerini incelemek, şehrin Ortadoğu pazarına uygun alanlarını görmek için Giresun’ a 2 günlük info gezisi düzenledi. Ziyaret süresince ABOL’ a  Ortadoğu ve Türkiye arasındaki köprü acente olan Mercan Turizm’in Genel Müdür Yardımcısı Ortadoğu Koordinatörü Suzan Çelenk’ de eşlik etti.

2

İnfo süresince   Abol, Eynesil’de çay bahçelerini, Tirebolu’da fındık bahçelerini inceleyerek bölgenin doğal güzelliklerinin Ortadoğu Pazarına hitap eden güzelliklerinin oldukça cazip olduğunu vurguladı, Yaylalarda yapılan geziler süresince Giresun’un bakir kalmış olan bu alanlarının Ortadoğu’dan Türkiye’ye gelen gezginler tarafından oldukça beğeni göreceğine dair açıklamalarda bulundu.

Vali Karahan’ı ziyaret eden Abol ve ekibi karşılaşmış olduğu doğal güzelliklerin Giresun ve Giresun Turizmi açısından büyük bir şans olduğunu vurgulayarak Giresun ile ilgili özellikle ‘’Uzun Ömürlü Şehir’’ sloganının oldukça vurgulayıcı olduğunun altını çizerek Vali Hasan Karahan’a bu uzun ömrün sırlarını sordu.

Vali Hasan Karahan; Giresun’un doğal güzelliklerinin zenginliğini, yeşil alanların ve yaylaların bolluğundan ötürü temiz havanın oldukça bol olduğunu, Giresun mutfağının tamamen doğal ürünlerden oluştuğunu belirtti.

Giresun’un 3 günlük tur programları kapsamına aldığını belirten Abol, 2015 sezonunda haftada 3 günlük programlar kapsamında Giresun’a 1500 kişiyi getireceklerini ve bu sayının ilerideki sezonlarda artacağını ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir