Giresun

GİRESUN’DAKİ PKK OPERASYONUNDA TUTUKLAMA VAR

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü ve Giresun Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerinin katıldığı terör operasyonunda, 11 Mart günü gözaltına alınan 26 kişiden 21'i sorgularının tamamlanmasının ardından bu sabah erken saatlerde Giresun Adliyesi'ne çıkartıldı. 5 kişi ise emniyetten serbes bırakıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edilen 21 şüphelinin tamamının ifadeleri alındıktan sonra yapılan değerlendirme sonucunda, mevcut delil durumu ve dosya kapsamına göre 3 şüpheli daha serbest bırakılırken, 12 şüpheli "silahlı terör örgütüne üye olma (TCK'nun 314/2 maddesine muhalefet) suçundan tutuklanmaları istemiyle, 6 şüpheli ise aynı suçtan haklarında adli kontrol uygulanması istemiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi..Yapılan sorgu sonucunda 11 şüpheli tutuklandı, 7 şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verildi.

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından PKK/KCK/YDG-H terör örgütünün Giresun'daki faaliyetlerine yönelik soruşturma kapsamında 11 Mart Cuma günü, Giresun ve Batman'da 10 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, 26 kişi gözaltına alınmıştı.

      

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir