Giresun

GİRESUN’DAKİ ASKERİ HELİKOPTER NEDEN DÜŞTÜ?

Alucra’da Jandarm Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru ve beraberindekileri taşıyan askeri helikopterin düşmesiyle ilgili ilk tespitler kaza olduğu yönünde. Ancak bu konuda Genel Kurmay yaptığı açıklamada temkinli bir dil kullanırken, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, daha kazar raporu açıklanmamışken helikopterin kötü hava koşulları ve sis nedeniyle düştüğünü söyledi.  

GENEL KURMAY: HENÜZ BİLİNMEYEN BİR NEDENLE…

Genelkurmay Başkanlığı'ndan da kazaya ilişkin resmi açıklama geldi.

Saat 22.16'da yapılan açıklamada, "05 Temmuz 2016 Salı günü, zor şartlarda görev yapmakta olan karakol personeli ve aileleri ile bayramlaşmak ve onlarla birlikte olmak maksadıyla, Giresun-Alucra ve Gümüşhane-Kozağaç Jandarma Karakollarını ziyareti müteakip, Giresun’a dönerken saat 17.15 sularında bir adet Sikorsky helikopteri, Giresun-Alucra ilçesi Tohumluk Köyü mülki sınırları içerisinde henüz tespit edilemeyen bir nedenle düşmüştür. 

Söz konusu elim olay neticesinde; saat 22.00 itibariyle helikopterde bulunan silah arkadaşlarımız ile eşleri ve çocuklarından yedi kişi maalesef hayatını kaybetmiş, yaralanan sekiz kişi ise derhal bölgedeki hastanelere sevk edilmişlerdir.

Konuyla ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır." ifadeleri kullanıldı.

CANİKLİ:SİS VE KÖTÜ HAVA KOŞULLARI

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canilkli ise, helikopterin” kötü hava şartları ve  yoğun sis “nedeniyle düştüğünü söyledi, Canikl, “ Kazanın nedeni tamamen olumsuz hava şartları, hiçbir şekilde dışarıdan müdahale ve buna benzer bir saldırı nedeniyle düşme gibi bir hadise söz konusu değil. Çünkü hem şehitlerimiz hem de yaralılarımızın tamamında neden çarpmaya bağlı olarak başta ve göğüste meydana gelen travmalardır" diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir