Giresun

Giresun’da yoğun kar yağışı etkili oldu

Giresun’da yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan 80 dolayında köy yolunun ulaşıma açılması için çalışmalar devam ediyor. Akşam saatleri itibarıyla 20 köy yolu kapalı.

Giresun ve ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının ulaşıma açılması için İl Özel İdaresine bağlı karla mücadele ekipleri çalışmalarına aralıksız devam etti.

Giresun İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı 12 Greyder, 6 Yükleyici, 12 Kanal Kazıcı ve 4 Kar Bıçaklı araçtan oluşan toplam 34 iş makinası; Giresun Merkeze bağlı 10, Alucra ilçesine bağlı 5, Doğankent ilçesine bağlı 5, Görele ilçesine bağlı 1, Keşap ilçesine bağlı 2 ve Yağlıdere ilçesine bağlı 9 köy olmak üzere toplam 32 köyde, 823 km kapalı köy yolunu ulaşıma açmak için karla mücadele çalışmalarına başladı.

Giresun il genelinde 548 köyden 499 köy yolu İl Özel İdaresine, 49 köy yolu ise Karayollarına bağlı. Halen İl Özel İdaresine bağlı 499 köy yolunun ulaşıma açık tutulması için 63 ekip faal olarak çalışmalarına devam ederek kapanan yolları ulaşıma açık tutmaya çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir