Giresun

GİRESUN’DA ÜST GEÇİT ÇIKMAZI…

GİRESUN'DAKİ DEVLET İŞLERİNİ ALAN VEYA İŞ VERİLEN MÜTEAHHİTLER YA İFLAS EDİYOR VEYA İŞ BIRAKIP KAÇIYOR.ÖDENEKLERİ GELMEDİ İÇİN BEKLEYENLER DE VAR. SON ÖRNEK; ÜST GEÇİT MÜTEHHİTİ…

Giresun şehiriçi geçişinde üst geçitlerin yetersiz olması nedeniyle meydana gelen kazalarla ilgili olarak Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yazılı bir açıklamayla bilgi verildi.

Açıklamada, önceki günkü kazanın ardından Vali Dursun Ali Şahin'in üst geçitlerin yapımı için ilgililerle temasa geçtiği belirtildi.Şahin'in Karayolları ile yaptığı görüşme acı gerçeği ortaya çıkardı: Yüklenici firma işi bırakmış. Yeniden ihale yapılacak….

VALİ: MÜTEAHHİTTEN KAYNAKLANIYOR…

Valilikten yapılan açıklamada, şu bilgiler verildi: “Yayaların karşıdan karşıya güvenli geçişleri için Valiliğimizin ısrarlı takibi sonucu Karayolları Bölge Müdürlüğünce 2012 yılında 8 üst geçit planlanarak ihale edilmiştir. 8 üst geçitten 4’ünün temel inşaatları tamamlanmış, fakat yüklenici firmadan kaynaklanan sebeplerden dolayı inşaatlar durmuştur.

Karayolları Bölge Müdürlüğü yasal süreleri en hızlı şekilde kullanarak, üst geçitlerin ihalesinin yeniden yapılacağı bilgisini vermiştir.

Konuyu yakından takip eden Sayın Valimiz Dursun Ali Şahin, bugün Karayolları Genel Müdürü ile bir telefon görüşmesi yaparak kazaları hatırlatmış ve üst geçitlerin bir an önce yapımını istemiştir”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir