Giresun

GİRESUN’DA TATİL HEYECANI

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'nda düzenlenen törenle  sona erdi. Burada düzenlenen törendei öğrencilereGiresun Valisi Hasan Karahan  karnelerini verd.

Vali Hasan Karahan burada yaptığı konuşmada, "2013-2014 eğitim öğretim yılını herhangi bir üzücü olaya sebebiyet vermeden kazasız, belasız tamamladık "Bir daha ki yıl için hazırlıklar yapıyoruz, yapılacak. Bitmek üzere olan okul inşaatlarımız var onları takip ediyoruz. Giresun'da eğitim le ilgili bakış oldukça olumlu ve iyi. Bu açıdan bizim işimizde daha zorlanıyor çünkü bunun hakkını vermek gerekiyor. Milli eğitim müdürlüğümüz bu konuda gerekli gayreti ve özveriyi gösteriyor. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Velilere de karne uyarısında bulunan Vali Karahan "Karneler bir uyarı görevi yapıyor. Çocuklarınızı başka bir çocuğun karnesi ile kıyaslamayın. Öğrenci kendi içinde, kendi gelişimi ile doğru orantılı olarak takip edilmesi lazım. Siz öğrencilerinizi kıyaslarsanız onlarda anne babayı kıyaslamaya kalkar ve ondada anne baba zararlı çıkar. Öğrencilerimizin gelecek 204-2015 eğitim-öğretim yılında daha zinde başlamaları temennisinde bulunuyorum" dedi

Yeni eğitim-öğretim yılında ilk zil, 15 Eylül 2014 pazartesi günü çalacak, 23 Ocak 2015 Cuma günü yarıyıl tatiline girilecek. 15 günlük yarıyıl tatilinin ardından dersler, 9 Şubat 2015 Pazartesi günü tekrar başlayacak, 12 Haziran 2015'te ise öğrenciler yeniden yaz tatiline girecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir