GenelGiresun

GİRESUN’DA SEÇİM GÜNÜ KAR VAR

Giresun Valilisi Hasan Karahan başkanlığında yapılan seçim güvenliğiy toplantısında, 30 Mart Pazar günü il genelinde kar yağışının etkili olacağının tahmin edildiğini, kar yağışı nedeniyle seçim günü olumsuz durumların ortaya çıkmaması için gerekli tedbirlerin alındığı bildirildi. 

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Vali Hasan Karahan başkanlığında Mahalli İdareler Seçimiyle ilgili Seçim Güvenliği Toplantısı'nın  gerçekleştirildiği belirtildi. 

Açıklamada,  özellikle seçim günü beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle seçim öncesi, seçim günü ve seçim ertesi alınacak tedbirlerin gözden geçirildiği kaydedilerek,"Meteorolojik tahminlere göre, ilimizin bazı kesimlerinde seçimin başlama saatlerine yakın beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle özellikle yüksek ilçelerimizde uygulanacak karla mücadele tedbirleri gözden geçirilerek takviye önlemlerinin alınması kararlaştırıldı. Seçimin başlangıcı olan sandıkların seçim bölgelerine taşınması ve seçimin bitişinden seçim sonuçlarının il seçim kuruluna ulaştırılmasına kadar ki tüm aşamalarda en yüksek seviyede tedbirlerin alınarak görevli araç ve personel planlamasının yapılması, acil durum ekiplerinin göreve hazır halde önceden belirlenen noktalarda teyakkuzda bulundurulması için ilgili kurumlar koordineli bir şekilde çalışacak" denildi.

Seçim günü kaymakamlıklarca, yoğun kar yağışı beklentisi nedeniyle seçim başlangıcından bitişine kadar güvenlik ve ulaşım tedbirlerinin en yüksek seviyede alındığının vurgulandığı açıklamada, şunlara değinildi.

"İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'nca seçim öncesi, seçim sırasında ve seçim sonrası gerekli tüm asayiş ve güvenlik tedbirleri en üst seviyede alınacak. Sandıkların seçim kurullarına güvenli ulaşması sağlanacak. İl Özel İdaresi'nce, grup köy yollarının ve Eğribel Geçidi gibi kar yağışı nedeniyle kapanması muhtemel yolların açık bulundurulmasını sağlayacak. Karayolları 104 Şube Müdürlüğü'nce ana sahil yolu ile grup yolları açık bulundurulacak. Elektrik kesintilerinin olmaması için tedbir alacak. İl Sağlık Müdürlüğünce, seçim günü öncesi ve sonrasında karşılaşılabilecek her türlü sağlık sorununa müdahale için gerekli tedbirler alınacak. Ayrıca, 24 saat açık olan 122 nolu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü telefonunu ile 179 Valilik hattı, 155 Polis İmdat ve 156 Jandarma İmdat telefonları seçim süresince halka açık olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir