logo

reklam

GİRESUN’DA 4.300 KİŞİ DOĞALGAZ KULLANIYOR

AKSA Ordu-Giresun Doğalgaz Dağıtım Şirketi Bölge Müdürü Doğan Gürler’den bilgi alan Giresun Valisi Hasan Karahan, kış mevsimiyle birlikte ilimizde artan hava kirliliğinin önlenmesi için doğalgaza geçişin şart olduğunu söyledi. 

Müdür Gürler, “İlimizde halen devam etmekte olan doğal gaz altyapı çalışmaları kapsamında bugüne kadar toplamda 46 km polietilen boru, 11 km çelik boru ve 1.666 adet bina bağlantısı imalatı gerçekleştirildiğini, ilde 34 adet sertifikalı iç tesisat firması bulunduğunu, şirketlerinin iç tesisat dönüşüm firmaları, yüklenicilerimiz ve yan sektör ile 350 kişiye istihdam sağladığını söyledi.2015-119-1Bugüne kadar 15.000 daireye doğal gaz altyapısı ulaştırıldığı bilgisini veren Doğan Gürler, 5.000 adet abone sayısına ulaşıldığını bunlardan 4.300 abonenin aktif olarak doğalgaz kullandığını belirtti. Bugün itibari ile ilimizde 9.300.000 TL tutarında doğal gaz altyapı yatırımı gerçekleştirildiğini kaydeden Gürler, “Giresun şehrinde yaptığımız yatırımlarla bölgede 70 milyon TL’ lik iç tesisat dönüşüm piyasası oluşmuş, bunun 20 milyon TL’ lik bölümü fiilen gerçekleşmiştir.”dedi.

Kış mevsimiyle birlikte il genelinde artan hava kirliliğine dikkat çeken Vali Karahan, kirliliğin önlenmesi için doğalgaza geçişin şart olduğunu belirterek, Doğalgazın temizlik, kolaylık ve medeniyet olduğunu söyledi.

Ziyarette Aksa Ordu-Giresun Doğalgaz Giresun Şube Müdürü Hakkı Kahya da hazır bulundu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?
#

GİRESUN’DA 4.300 KİŞİ DOĞALGAZ KULLANIYOR” için 1 yorum

  1. muhammer : diyor ki:

    Herkese slmlr ve kolay gelsin diyorum.Acaba,tüm şehir merkezine doğalgaz çekilme hattı ne zaman tamamlanmış olur.Tşk.ler.Saygılar