Giresun

GİRESUN’DA NARKOTİK OPERASYONU

GİRESUN POLİSİ 25 AYRI YERDE EŞ ZAMANLI GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONLARDA 23 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Giresun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği tarafından 6 aydır süren çalışmalar sonucu Giresun ve İstanbul’da yapılan eş zamanlı operasyonda 23 kişi gözaltına alındı.

Giresun Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği tarafından 6 aydır süren çalışmalar sonucu Giresun merkezde 23, Bulancak'ta 1 ve İstanbul'da 1 kişi olmak üzere toplam 25 ayrı yerde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde 23 kişi gözaltına alındı.

7 kişi emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakılırken 16 şahıs ise savcılığa sevk edildi. 16 kişinin savcılık sorgusundan sonra M.Y., Z.A., K.K., Z.B.T. serbest bırakılırken, savcılık sorgusundan sonra nöbetçi mahkemeye sevk edilen S.G., O.N., E.A., U.D., İ.A., İ.U., V.Y., M:D., O.E., A.Y, M.C.D. ve E.T. tutuklanarak akşam saatlerinde Giresun Cezaevi'ne gönderildi. Tutuklanan 12 kişinin torbacı olarak tabir edilen uyuşturucu satıcısı olduğu belirtildi.

Toplamda 6 ay süren ve değişik zamanlarda yapılan operasyonlarda 39 adet extacy, 24 gram fişek halinde bonzai ve 2 gram toz esrar ele geçirildi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir