logo

reklam
27 Ağustos 2014

GİRESUN’DA MÜDÜR KIYIMINA SUÇ DUYURUSU

Türk Eğitim Sen Giresun Şubesi Giresun Valiliği önünde okul müdürlerinin değerlendirme adı altında görevlerinden alınmasını protesto etti. Başkan Arif Çetinkaya, basın açıklamasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.  

Uygulama ile 20-25 yıllık okul müdürlerinin bilgisi, becerisi, kıdemi hiçe sayıldığını ve bu yöneticilerin görevine son verildiğini kaydeden Çetinkaya,"Bu durum eğitimde büyük infiale, kutuplaşmalara, çatışmalara yol açacaktır" dedi.

Arif Çetinkaya açıklamasında şunları söyledi: “Değerlendirme sonuçlarına göre; torpili olan, iktidara yakın duran,  malum sendikaya üye olan okul yöneticilerine yüksek puan verilmiştir. Bu kişilerin 75 puan almaları sağlanarak, görev sürelerini uzatmaya hak kazandırılmıştır. Bu sonuç endişelerimizde haklı olduğumuzu göstermiştir.

20-25 yıllık okul müdürlerinin bilgisi, becerisi, kıdemi hiçe sayılmış ve bu yöneticilerin görevine son verilmiştir. Bu durum eğitimde büyük infiale, kutuplaşmalara, çatışmalara yol açacaktır.

Tüm okul yöneticilerimiz bilmelidir ki; gerekçesi olmadan verilen her puan hukuka aykırıdır. Bu noktada yapılan değerlendirmede görev süresi uzatılmayan okul müdürlerimiz, haklarını hukuk önünde aramalıdır.Sendikamızda bu konuda her türlü hukuki desteği sağlayacaktır.

Türk Eğitim-Sen’in eylemlilik süreci de devam edecektir. Gerekirse Türkiye’yi eylem alanına çevireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Okul yöneticilerinin hakkını gasp ettirmeyeceğiz, haksızlık yapanlara, usulsüz uygulamalarla insanların hayatını cehenneme çevirenlere bunun hesabını en ağır şekilde soracağız”

 

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?