GiresunManşet Üstü

GİRESUN’DA KAYBOLAN ÇOCUK BULUNDU

Giresun’da 41 gün önce kaybolan 14 yaşındaki S.S, bulunarak Giresun Emniyet Müdürlüğü’nde ailesine teslim edildi. Müdürlükten yapılan açıklamada,  S.S’nin organ mafyası veya terör örgütlerince kaçırıldığı iddialarının asılsız çıktığı belirttildi.  Açıklamada çocuğun nerede bulunduğu bilgisine yer verilmedi. 

S.S,18 Kasım tarihinde yatılı olarak öğrenim gördüğü 125.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamış, babası Durmuş Sandal'ın müracaatı üzerine arama başlatılmıştı.  

Kamuya ve  özel şahıslara ait güvenlik kameralarından iz süren polis, S.S’nin  Giresun-Dereli yolunun 6. Km sinde faaliyet gösteren Özel İdare Şantiyesi yanından Duroğlu Beldesi istikametine tek başına ve yaya olarak gittiği tespit ederek çalışmalarını bu yönde yoğunlaştırdı.

Fındıklık ve ormanlık alanda İl Jandarma Komutanlığı, AFAD ve AKUT görevlileri ile birlikte başta Asayiş ve Çocuk Şube Müdürlüğü personelinin aramaları sonucunda bulunduğu yerden Giresun'a getirildi.

S.S’yi annesi ve babasına teslim eden Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, arama çalışmalarına katılan ve yardımcı olanlara teşekkür etti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir