logo

reklam
09 Haziran 2017

GİRESUN’DA KARNE TÖRENİ…

2016-2017 eğitim öğretim yılının sona erdi. Eğitimciler ve öğrencilerin yaz tatil başladı.Eğitim yılının sona ermesiyle Giresun genelindeki 455 okulda 5 bin 660 öğretmen ve 70 bin 409 öğrenci 3 aylık yaz tatiline çıkacak.

Vali Hasan Karahan,Merkez Çıtlakkale İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak anasınıfı başta olmak üzere tüm sınıfları tek tek ziyaret ederek öğrencilere karnelerini verdi.

Karne dağıtım töreninde basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Vali Karahan “2016-2017 eğitim öğretim yılını çok şükür kazasız belasız tamamladık. Başarılı bir eğitim öğretim yılı yaşadık. Sakin ve huzurlu bir şekilde. Okullarımızda bugün tatil oluyor. Çocuklarımızın karnelerini verdik. Anaokulundan, liseye binlerce çocuğumuz bugün karnelerini aldı. Eğitim kalitemiz Giresun’da iyi bir seviyede, inşallah daha da iyi olacak. Gençlerimizden bu konuda tabii ki gayret bekliyoruz. Özellikle kitap okumalarını bekliyoruz, yaz tatilini bu şekilde değerlendirmelerini bekliyoruz. Eğitim camiamıza öğretmenlerimize, müdürlerimize, okul idarecilerimize, milli eğitim yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Velilerimize destekleri için ayrıca teşekkür ediyoruz. İnşallah daha başarılı bir şekilde eğitim alanında Giresun’u temsile devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Karne dağıtım törenine; Vali Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.            

2017-2018 eğitim-öğretim yılı ise 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?