Giresun

GİRESUN’DA KADIN ŞİDDETİNE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ

Giresun Kadın Platformu üyeleri, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” nedeniyle kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için yürüyüş düzenledi.

Sendikalar ile bazı siyasi partilerin destek verdiği yürüyüşe çok sayıda erkek de katılarak destek verdi. Ellerinde “Kadına yönelik şiddete son”, “Emeğime ve bedenime dokunma”, “Kadın katliamına son”, Çocuk gelin olmak istemiyorum’ ve ‘Öldüren Sevgi İstemiyorum” yazılı dövizler taşıyan platform üyeleri Debboy mevkiinden Atatürk Meydanı’na yürüdüler.  

Burada hazırlanan basın açıklamasını okuyan Kadın Platform Başkanı Şükran Birleş, “25 Kasımları sadece duyarlılık ve farkındalık oluşturma günü olarak görmüyoruz. Her gün farklı alanlarda devam eden haykırışımızın birleşip daha güçlü ve daha yaygın şekilde gösterilmesi olarak değerlendiriyoruz. Bugün devlet koruması altında katledilen kız kardeşlerimizi, şiddete ve tecavüze uğrayan bütün kadınları anmak ve onların yarım bırakılan hayatlarının hesabını sormak için alanlardayız” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir