Giresun

GİRESUN’DA GEZİ PROTESTOSU

TAKSİM'DEKİ DİRENİŞE POLİSİN SERT MÜDAHALESİ GİRESUN'DA BASIN AÇIKLAMASIYLA KINANDI

Giresun Emek ve Demokrasi Platformu,bugün Atatürk Meydanı’nda basın açıklaması ve oturma eylemi yaparak “Gezi Parkı” müdahalesine tepki gösterdiler.


Giresun Emek ve Demokrasi Platformu adına Taksim bildirisini okuyan Hüseyin Ünay, ”Halkımızı dünyanın bütün halklarını, bütün kurumlarını, halkımıza karşı uygulanan bu şiddetin durdurulması ve taleplerinin karşılanması için dayanışmaya çağırıyoruz” dedi.


Açıklamanın ardından oturma eylemi yapan grup daha sonra “Gezi Parkı”olayların da hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu yaparak olaysız dağıldı.A

Öte yandan,bazı sendikaların aldıkları eylem kararına Giresun'da da katılım oldu. DİSK (Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu), KESK (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu )sendika üyeleri ile TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği), TTB (Türk Tabipleri Birliği), TDB (Türk Diş Hekimleri Birliği) üyeleri bugün iş bırakıp Taksim ”Gezi Parkı” olaylarını protesto ederek basın açıklaması yaptılar.

Atatürk Meydanı’nda toplanan sendika üyeleri adına açıklamayı KESK Giresun Şubesi Dönem Sözcüsü Gökhan Topal yaptı. Topal, ”Bizler Türkiye halkının hak, adalet, özgürlük ve demokrasi mücadelesinin en köklü emek ve meslek örgütleri olarak, AKP iktidarının despotik bir rejim oluşturma yönündeki bu saldırganlığının durdurulmasının bugünün en yakıcı demokratik görevi olduğu kanısındayız. Bu nedenle AKP hükümetinin polisi tarafından uygulanan şiddete derhal son verilmesini ve Başta Taksim olmak üzere şehirlerin meydanlarında uygulanan polis ablukasının kaldırılmasını talep ediyoruz” dedi.

Açıklamanın ardından sendika üyeleri ”her yer taksim, her yer direniş” sloganı atarak olaysız dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir