AktüelGiresun

GİRESUN’DA ENGELLİLER GÜNÜNDE ÖZEL PROGRAM

Giresun Üniversitesi ile  Giresun Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü işbirliğiyle Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Engelsiz Çözüm Ortaklığı ile Hayatı Daha Güçlü ve Erişilebilir Kılma" programı, Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Kadakal, programın açılış konuşmasında, etkinliğe desek veren Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’a ve düzenlenlenmesini sağlayan  Yrd. Doç. Dr. Fatmanur Özen’e teşekkür etti. Kadakal “Toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli vatandaşlarımızın umutlu ve geleceğe güvenle bakacakları imkanların sağlanması devletimizin öncelikli görevleri arasındadır. Ancak STK’lara ve hepimize de önemli sorumluluklar düşmektedir. İşte 3 Aralık Dünya Engelliler Günü de bu anlamda farkındalık hissetmemizi sağlayan bir gündür. Unutulmamalıdır ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bugün tam da bu farkındalığı oluşturmak adına burada toplanmış bulunuyoruz.” dedi.IMG_0857

Daha sonra Özen’in yöneticiliğini yaptığı panel gerçekleştirildi.  Panelde; Psikolog İlknur Akoğlu, “Engellilerle İletişim”, Öğr. Gör. Önder Başuslu “Engellilerin İstihdamı”, Dernek Başkanı Osman Şeyranlıoğlu “Giresun Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü Tanıtımı”, Proje Koordinatörü Meltem Can “Engelsiz Çözüm Ortaklığı ile Sınırları Aşıyoruz Proje Tanıtımı” konularındaki sunum ve konuşmalarını yaptılar.IMG_0816Bu özel günde engellileri CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu da yalnız bırakmadı. Programı izleyen Bektaşoğlu, salondan ayrılırken "engellileri engelleyenleri engellediğimizde engellilerimiz daha da mutlu olacak. Hepinizin bu anlamlı gününü kutluyorum" dedi. IMG_1029Programın sonunda dernek yöneticileri sahneye engellilerin Rektör Attar'la olan fotoğraflarının yer aldığı pankartla çıktılar.

Program; Özel Çocukların Müzikal Gösterileri, Fuaye Salonunda açılan Dernek Üyesi Çocukların ürünlerinin sergilendiği El Sanatları Sergisi, Özgün Can Kaya konseri ile devam etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir