Aktüel

GİRESUN’DA EKO TURİZM HIZLA BÜYÜYOR

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB) tarafından sürdürülen Eko-turizm projesi Giresun için oldukça başarılı bir noktaya ulaştı.

Bulancak İmece Ekoturizm Köyü ve Piraziz Şeyhli Ekoturizm Köyü’nde; Acenteler, sivil toplum kuruluşları, dernekler, öğrenci ve eğitmen grupları, öğrenci toplulukları, kurum çalışanları, tur operatörleri olmak üzere il dışı ve il içinden son 5 ayda 800 kişi ağırlandı.GÝRESUN’DA EKO TURÝZM HIZLA BÜYÜYOR

Giresun Valiliği ve GİRTAB tarafından yapılan açıklamada, ”Gelen konuklar eko köylerde gezmekle kalmadı, köylerde bulunan doğal alanlar, tarihi mekanlar, inanç merkezleri, kültür hazineleri ile ilgili ziyaretlerde bulunarak, birçok bilgiye de sahip oldular. Doğayla baş başa gün geçirmek isteyenler, doğal gıda satın almak isteyenler, araştırma için gelen öğrenci grupları , fotoğrafçılar ve yine her aktiviteye yönelik gezen kişiler için ilk etapta günübirlik sonrasında ise sürekliliğe yönelik çalışmaların yapıldığı bir alan halini aldı. Köy kahvaltısının, akşam çayının, Giresun yemeklerinin tadına bu köyler sayesinde varıldı. Köy halkının hazırladığı tertemiz odalarda, köyün temiz havası içinde konaklama imkanı sağlandı. Köylerimizde sürdürülen tarım çalışmaları ve hayvancılık sayesinde ziyarete genel misafirlerimiz pekmez, reçel, turşu, un, köy tavuğu gibi birçok doğal ürüne ulaşma fırsatı buldular.Karadeniz ve ekoturizmin birbirine uyumlu noktalarının tespiti yapılmış olup, köylerin, yaylaların kültür, tarih, coğrafya, gastronomi ile ilgili altyapı çalışmalarına devam edilmekte ve daha fazla köylere yayılması için çalışmalar sürdürüldüğü belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir