EğitimGiresun

GİRESUN’DA EĞİTİM YILI TÖRENLE BAŞLADI

Okul öncesi eğitime yeni başlayan 4302, ilkokul 1. Sınıfa başlayan 4878 öğrenci olmak üzere örgün eğitimde 71.329, açık ortaokulda 1002, açık lisede 5999 öğrenci ve 5443 öğretmen bugün ders başı yaptı.

 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı açılışı ve ilköğretim haftası kutlamaları için bugün ilk tören Valilik önünde yapıldı. Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kutlamalar ardından ilimiz merkezde Namık Kemal İlkokulu’nda yapılan törenle devam etti. 

Okulun bahçesinde Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören öğrencilerin Vali Hasan Karahan ve diğer protokol üyelerine çiçek sunumuyla devam etti.

Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen okul müdürü Tahsin Bayram, okulun fiziki ve idari yapısıyla ilgili bilgi verdi.

Bugünün tatil sonrası öğrencilerin okullarıyla, öğretmenleriyle arkadaşlarıyla buluştuğu heyecanlı bir gün olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt da bir konuşma yaptı. 

Vali Karahan, “Uzun bir tatil sonrası bugün yeni eğitim öğretim yılının ilk günü. Öğrenci ve öğretmenler için yaz tatili bayram tatiliyle üst üste gelince tatil uzadı. Biran önce yeni eğitim öğretim yılının açılışını yapalım ki çocuklarımız öğretmenleriyle , öğretmenlerimizde öğrencileriyle kavuşsunlar ve buluşsunlar. Böylelikle büyük Türkiye’nin büyük yürüyüş hamlesi başlasın. Tekrardan yeni eğitim öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

IMG_5758

Vali Karahan konuşmasının ardından sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Törene, Vali Hasan Karahan’ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Mahir Kadakal, Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Murşit Gürel,İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ve Milli Eğitim İdarecileri, okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir