Giresun

GİRESUN’DA DENİZDE CAN PAZARI (GÖRÜNTÜLÜ HABER)

UFUK KEKÜL

Giresun’da Karadeniz’in azgın dalgaları arasında boğulmak üzere olan genç kız Giresun Belediye İtfaiye Müdürlüğü Su Altı Arama ve Kurtarma Ekibi tarafından kurtarıldı.
Alınan bilgiye göre, olay saat 17.00 sıralarında Atatürk Bulvarı, Karadeniz Sahil Yolu kenarında, eski stadyum karşısında meydana geldi. Burada kayalıkların üzerinde oturan genç kızın birden ayakkabısı ve üzerindeki montu çıkararak denize atladığı görüldü. Vatandaşların telefonla ihbarı üzerine deniz kenarına çok sayıda polis, ambulans, AFAD, itfaaiye ekipleri sevk edildi.GİRESUN'DA DENİZDE CAN PAZARI (GÖRÜNTÜLÜ HABER)
GİRESUN BELEDİYESİ SUALTI ARAMA VE KURTARMA EKİBİ KURTARDI
Bu sırada denizde dalgalar arasında çırpınarak dalıp çıkan ve çığlık atarak yardım isteyen genç kıza Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde kurulan sualtı arama ve kurtarma ekibinde görevli dalgıç İsmail Ayar, yüzerek ulaştı ve su üstünde tutarak boğulmasına engel oldu. Daha sonra gelen Sahil Güvenlik botuna alınan genç kız liman sahasına götürülerek ilk tedavisi yapıldıktan sonra Giresun Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
Giysileri içinde bulunan kimliğinden 16 yaşında olduğu öğrenilen (E.T)’nin denizde hangi amaçla olduğu ifadesinden ve soruşturma sonrasında anlaşılacak.
Bu arada E.T’nin sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir