logo

reklam

GİRESUN’DA CHARLİE HEBDO SALDIRISNA TEPKİ SERGİSİ

Giresun Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen Maarif Müfettişi Eğitimci Hakkı Yılmaz’ın Basında Atatürk konulu sergisi Can Akengin Kültür Merkezi’nde açıldı.

 

 

 

DSC_3612

Açılışa, CHP Giresun Milletvekili Selahattin  Karaahmetoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, ADD Başkanı Gürsel Ekmekçi, Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, CHP eski milletvekili Eşref Karaibrahimoğlu, ADD üyeleri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

DSC_3613

HAKKI YILMAZ: "SERGİYİ BASIN ŞEHİTLERİNE ATFEDİYORUM"…

Aynı zamanda gazetemizin de köşe yazarlarından olan Hakkı Yılmaz, yaptığı açıklamada, sergiyi,  Fransa’da Charlie Hebdo Dergisi’ne yapılan  saldırıyı kınamak amacıyla açtığını söyledi. Yılmaz, “Biliyorsunuz son yıllarda basın çalışanlarına,  Atatürk kazanımlarına saldırıların arttığı bu dönemde bu sergi bir tepki niteliğindedir. Basın çalışanlarımızın bu acısını paylaşmak, bir daha böyle acılara maruz kalmamak adına açtık. Siz değerli basın mensuplarına sergiyi gezen değerli Atatürk ve sanat severlere şükranlarımı sunuyorum. Sergiyi Basın Şehitlerine son günlerde Paris de yaşanan kanlı basın saldırısını kınayarak bu sergiyi basın çalışanlarına armağan ediyorum" dedi.
Sergi bir hafta süre açık kalacak.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?