logo

reklam
18 Mart 2015

GİRESUN’DA ÇANAKKALE VE ŞEHİTLER UNUTULMADI

Şehitlik Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde şanlı bayrağımız göndere çekildi. Ardından askeri manga saygı atışı gerçekleştirdi. Tören Vali Hasan Karahan, Jandarma Garnizon ve Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru ve Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun Şehitlik Defteri’ni imzalamalarıyla sona erdi.

2015-238-3Vali Karahan, deftere şunları yazdı“18 Mart Çanakkale Zaferi, düşmanın gücü karşısında Türk’ün yılmaz direncini göstermesi ve yurdunu korumanın kutsal mücadele destanını oluşturması açısından önem arz etmektedir. Çanakkale zaferini idrak ettiğimiz bu günde milletimizin geleceği adına her şeyini feda eden şehitlerimizi saygı ve hürmetle anmak için huzurlarınızdayız.

Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümünü kutlamanın büyük sevincini ve üzerinde huzurla, güvenle yaşadığımız kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Gününü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız. Çanakkale Zaferi’nin özellikle genç nesiller iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize bir borcumuz olduğu gibi geleceğimizin de teminatıdır. Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü münasebetiyle; Büyük Önder Atatürk’ü Çanakkale şehitlerimizi ve bugüne kadar bu vatan için vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah'tan rahmet diliyorum. ”

Törene ayrıca; Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karaşit, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik, Barış Demirtaş ve Cahit Karatepe, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Kurmay Başkanı J.Krm. Yarbay Polat Mavuş, İl Genel Meclis Başkanı Murşit Gürel, siyasi parti temsilcileri,  askeri ve mülki erkân, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile vatandaş ve öğrencilerin katıldı.2015-239-418 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 100. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma programı çerçevesinde bugün Vahit Sütlaç Sahnesinde bir tören düzenlendi. 

Jan. Kurm. Bnb. Ayhan Yalçın’ın Çanakkale Savaşları konulu sunumunun ardından program şiirler ve “Çanakkale Mahşeri” adlı tiyatro gösterisi ile devam etti.2015-239-11

Programın sonunda düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim dallarında  dereceye girenlere ödülleri Vali Karahan ile Jandarma Garnizon ve Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru ve Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından verildi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?