logo

reklam
21 Kasım 2016

GİRESUN’DA BİR İLK:DEVLET OKULUNDA SAĞLIK ODASI

Giresun’da bir ilki Yeşilgiresun İlkokulu Okul Aile Birliği hayata geçirdi. 5 Ekim’de görevi devralan Okul Aile Birliği Başkanı Damla Yaraman, kısa süre içinde okula bir sağlık odası kazandırdı. efg

DAMLA YARAMAN VE TUĞBA KOÇAALİOĞLU BİR İLKİ BAŞARDILAR 

Yeşilgiresun İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Damla Yaraman, Giresun’da ilk defa bir okulda sağlık odası açıldığını söyledi. Damla Yaraman, başkan yardımcısı Tuğba Koçalioğlu ile birlikte verdiği bilgide,  5 Ekim’de yapılan genel kurulun ardından velilerin büyük desteğiyle göreve seçildiklerini söyledi. 

Görevi devralır almaz çalışmalara başladıklarını ve projeler ürettiklerini kaydeden Yaraman, “Öğrencilerimizin önce sağlığını düşündük ve bir sağlık odası yapma kararı aldık. Hemen çalışmalara başladık ve Giresun’da bir ilk olan sağlık odasını yaptık. Bize velilerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz, okul idaremiz ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden ile Müdür Yardımcısı Dr. Ünal Özek destekçi oldu. Birkaç gün içinde açılışını yapacağız. Şu anda bu eğitimi alan öğretmenlerimiz bu konuda yardımcı olacak. Ancak sağlık personeli talebimiz oldu. Çünkü ani durumlarda sağlık personelinin görev yapması daha iyi olacak” dedi. 

Damla Yaraman, öğrencilerin sağlığı ve okulda daha rahat edebilmeleri için çalışmalarının süreceklerini de kaydederek, “Bundan sonra tuvaletlerimizi daha kullanılır hale getireceğiz ve güvenlik sorununu çözeceğiz. Bize destek olan tüm velilere ve okul idaresine teşekkür ederiz” ifadesinde bulundu.

 
 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?