logo

reklam

GİRESUN’DA BEKTAŞOĞLU RÜZGARI ESİYOR…

 “HALKIN ADAYIYIM, HALKIMIN HİZMETİNDEYİM” DİYEN VE HERKESİMİN DESTEĞİNİ ARKASINA ALAN BEKTAŞOĞLU’NUN, BAKAN OLMASI İSTEKLERİ DİLLENDİRİLİYOR. SLOGAN BULUNMUŞ BİLE:

                           “KILIÇDAROĞLU BAŞBAKAN, BEKTAŞOĞLU BAKAN” 

CHP Giresun Milletvekili Adayı Bülent Bektaşoğlu kapılarını Karadeniz Gazetesi Giresun Temsilcisi Erkan Başkıran’a açtı. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Bektaşoğlu, tek hedeflerinin Giresun halkına hak ettiği hizmeti sunmak olduğunu söyledi

Eczacı Bülent Yener Bektaşoğlu, Dereli ilçesi doğumlu, Karadeniz’in en çok işçi çalıştıran eczanesinde 40 yıldır Giresun halkına şifa dağıtıyor.  Bu nedenle halkının yakından tanıdığı bir isim. Giresunluların gönlüne taht kurmuş bir isim.

Bütün toplum kesimleriyle sıcak ilişkileri var.  Pek çok özelliği var. Çok sayıda derneğin, vakfın üyesi. Çevreci. Yardımsever, hayırsever.

DSC_0323Giresun’un tanıtımına yönelik pek çok organizasyonda, sosyal sorumluluk projelerinde yer almış.

Şimdiye kadar aslında hep milletin vekili olmuş. Giresunluların düğününde oynamış, cenazesinde ağlamış, dertleriyle dertlenmiş, sevinçleriyle sevinmiş. Herkes O’na  ‘Bülent abi’ diyor…

O da kendisine ‘milletvekilim’ değil ‘abi’ olarak seslenilmesini istiyor.width="191

 

Bektaşoğlu,demokrat bir aileden geliyor. Babası Köy Enstitü’lü ünlü eğitimci çağdaş, uygar, nitelikli bir cumhuriyet aydını olan İlköğretim Müfettişi Ömer Bektaşoğlu,

Amcası ise; merhum Halil Bektaşoğlu, Dereli’de DSP’den seçilerek
belediye başkanlığı yapmış bir isim.

Milletvekilinin oğlu da delegelerin oyuyla seçilerek halen CHP Merkez İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Eczacı Burak Tolga Bektaşoğlu…

Bektaşoğlu yeniden aday. Şu anda içinde çeşitli meslek guruplarından oluşan kalabalık bir partili gurubuyla seçim kampanyasını sürdürüyor.

7 Haziran’dan bu yana bütün ilçelere, bazılarına 2-3 kez gitmiş. 100 civarında köyü bizzat ziyaret etmiş.

O’nunla parti binasında seçim kampanyasına gitmeye hazırlanırken söyleşi yapıyoruz…

-Sayın Bektaşoğlu…Siz neden siyaset yapıyorsunuz, neden adaysınız?????????????????????????????????????

 

Ben hep solda mücadelemi verdim. Okulumu bitirip geldikten hemen sonra CHP’ye üye oldum ve asla partimiz terk etmedim. Partinin en eski üyelerindenim.

Partimde çeşitli görevlere aday oldum. 2011’de 3.sırada milletvekili adayıydım. Küsmedim, yılmadan,bıkmadan, usanmadan gerçek bir partili gibi çalıştım.   

29 Mart 2015 tarihinde yapılan önseçimde 2.535 üyemiz beni listemizin birinci sırasına getirdi. 7 Haziran’da milletvekili seçildim ama 30 saat görev yapabildik. Halkıma hizmetten alıkonulduk.1 Kasım seçimlerinde yeniden aday gösterildim.

Siyaseti ben zenginleşme, yandaşlara peşkeş çekme aracı olarak değil, ilime ülkeme hizmet aracı olarak görüyorum. Yaşam deneyimimi, bilgimi görgümü Giresun halkının refah ve mutluluğu için kullanmak istiyorum. Bunun için siyaset yapıyorum. Bunun için CHP’deyim.

-Seçim kampanyanızı nasıl yürütüyorsunuz?

Ben farklı bir milletvekili olacağım.İddiam bu.

Gidilmedik köy, sıkılmadık el, su içilmemiş çeşme, elimi omzuna koymadığım, sohbet etmediğim tek bir vatandaş bırakmayacağım. Mart ayından beri sahadayım. Bütün ilçelerimize en az iki kez gittim.

Şu anda en çok seçmene ulaşan, Türkiye’nin en kolay ulaşılabilen milletvekiliyim. Her an telefonum açık ve arayanlara mutlaka dönüyorum. 

Bugüne kadar tam 120 bin kişiye telefonumun olduğu kartı dağıttım, dağıtmaya devam ediyorum. 

Partileri önemli değil. Kim olursa olsun Ankara’da bütün Giresunlu hemşerilerimin temsilcisi olacağım.

Davetiyesi ulaşan düğünlere gidiyorum, cenazelerde bulunmaya çalışıyorum. Olmazsa aynı gün akşamı telefon açıyorum. Sıksık hastanelere gidip hastaları ziyaret edip yardımcı oluyorum .

Temsil ettiği halkın düğününde oynamayan, cenazesinde ağlamayan yani acısını, sevincini paylaşmayanlardan milletvekili olur mu?

]

1 Kasım seçimleri sizce neden önemli?

Eğer AKP tek başına iktidar çoğunluğunu elde ederse, bu seçim son seçim olabilir. O yüzden bir kere herkes sandık başına gitmeli.

13 yıldır ülkeyi kötü yöneten bir iktidar var. Bunun sonu gelmeli.

Halkımız 7 Haziran’da uyarısını yaptı. Birleşin, uzlaşın ülkeyi yönetin dedi. Ama dinlemediler.  Şimdi kendisini dinletecek.

1 Kasım’da genel siyasete bakarak, ya demokrasi ya diktatörlük için oy kullanacak.

Yerelde ise gerçekte kim ne kadar Giresunlu, kim bu ile ne kadar yabancı, buna göre oy kullanacak.
AKP’nin adayları bu şehrin misafirleri gibi. Milletvekili olmak için geldiler, otele yerleştiler. Şehirde evi olmayan, 10 tane arkadaşı olmayan adamlar. Sokakbaşı’ndan bıraksan Meydana gelinceye kadar kaybolur.

Halktan korkuyorlar. 10 koruma ve danışmanla geziyorlar. Aileleriyle birlikte devletin bütün imkanlarını, parasını, kamu araç gereçlerini, devlet memurlarını kullanıyorlar. Yasa, kural, yasak tanımıyorlar.
Ayıptır, yazıktır, günahtır.

Kaynağı belli olmayan Trilyonluk bütçeyle var güçleriyle çalışıyorlar.

Onların böyle bir gücü varsa bizim de halkımız var diyoruz. Sıfır bütçeyle aday arkadaşların katkılarıyla kampanyamızı yürütüyoruz.

Kaybeden onlar, kazanan halkımız olacak.

-AKP Giresun’a hiç mi hizmet yapmadı?????????????????????????????????????

 Her iktidar mutlaka hizmet yapar. Teşekkür ediyoruz.
Ama AKP gelmeden önce Giresun’da herkes mutluydu. Nüfusumuz şimdikinden 100 bin daha fazla, 570 bindi.  İşsizlik, göç yoktu.  Herkesin karnı doyuyordu. 15’e yakın kamu-özel irili ufaklı KOBİ türü işletmelerimizde 12 bin insanımız iş sahibiydi.
Sadece SEKA’da 1.000 kişi istihdam edilmişti.
Adel, 3 vardiyalı EFİT, Liman,Sunta, Başkan Gıda, FAT’lar artık yok.
13 yıldır iktidardalar. Giresun’a iş ve istihdama yönelik tek bir yatırım yapmadılar. Mevcutlarımızı muhafaza edemediler.

Şu anda Giresun’da İş-Kur’a kayıtlı işsiz sayısı 32 bin civarında. Aileleriyle birlikte bu sayı 100 binlerde. 97 bin kişi aynı ve nakdi yardım alıyor. Yani özetle AKP Giresun’u yoksullaştırdı.

AKP düzeninden en çok da esnaflar etkilendi. Kredi faizi, borç, icra kıskacında.Bankalar kredi vermeyince esnaflar tefecilerin eline düştü  2002 krizinde bile böyle duruma düşmedik. Esnaflar sabah siftah yapmadan akşam kepenk kapatarak evine dönüyor.
Giresun’un kurtuluşu AKP’den kurtulmamıza bağlı????????????????????????????????????

-Giresun için projeleriniz neler?

CHP’nin seçim bildirgesi Türkiye’nin kurtuluş reçetesidir. Her sorunun çözümü orada yazılı. Biz vaat değil, Taahhütte bulunuyoruz. Gerçekleştireceğimiz bir şey bile ülkemizi esenliğe kavuşturur.

Özellikle sosyal programlarımız…

CHP iktidarında bize oy veren vermeyen herkes memnun olacak.

 

Yerel sorunlarımız da aslında genelden kopuk değil.

Çevre illerimiz siyaset yoluyla ekonomik, sosyal, ulaşım gibi pek çok alanda kalkındı, gelişti. Aldı başını gidiyor.

Benim güzel, yeryüzü cenneti Giresun’um ise hizmet fakiri.

Giresun’la ilgili bütün hizmet eksiklerimizi belirleyip üzerinde çalışarak bunları projelendiren bir ekibimiz var. Her sorunu çözümleriyle birlikte düşünüyoruz.

Biz Giresun’da önce işsizliği ve göç sorunu çözeceğiz. Seçim bildirgemizdeki bütün tahhütleri biz de Giresun halkına tahhüt ediyoruz.

Torul-Tirebolu-Giresun bağlantılı demiryolu, Eğribel Tüneli’ne bağlanan yolların yüksek standartlı ticaret yolu haline getirilmesi, Güney Çevre Yolu’nun takibini yapacağım.

Karadeniz’i İçanadolu ve Akdeniz’e bağlayan yolların ucunda, bu yörelerin Avrupa’ya deniz yoluyla açılan kapısında bulunan limanımız atıl durumdan kurtarılmalı.

İki kalkınma argümanımız var. Birisi fındık, diğeri üniversite.

Bir de tabi ki turizm.

Kurtuluşumuz bunların gerçekleşmesine bağlı.
Üniversitemiz, Kafkaslar, Türk Cumhuriyetleri, Hazar’ın güneyine doğru uzanan ülkelere yönelik bir eğitim açılımı politikası izliyor.

Buna katkı sağlamalıyız.

Şu anda 30 bin öğrencimiz var. Bir üniversite şehri olmayı hedefleyerek şehrimizi buna uygun hale getirip dizayn etmeliyiz.  Sosyal donatı alanları, yurtlar yapmalıyız.

Mesela fındığın Giresun ekonomisine katkısı mamul sektörü özendirerek artırılabilir. Fındığı sadece kırıp ihraç edersek bundan Avrupalı alıcılar, sanayiciler kazanır. Üreten biziz, kazanan onlar. Bu garip bir durum.

 

Ben halkıma öyle plaka numaraları üzerinden numara yapmayacağım.

Aldatma Kandırma Partisi değiliz.

Ama şunu söyleyebilirim. CHP iktidarında her yatırım programında mutlaka projeli, ödenekli bir hizmet olacak”

-Seçim sonucu sizce ne olur?

Türkiye’de olduğu gibi Giresun’da da oyunu en çok artıran partiyiz. AKP eriyor. Giresun halkının Nurettin Canikli ve arkadaşlarına oy vermek için hiçbir nedeni yok. CHP olarak bütün Giresunluların oylarına talibiz. Arkadaşlarımız pırıl pırıl geçmişleriyle tercih edilmeli.

Ben Giresunlu hemşerilerimden bu seçimde ülke menfatlerini düşünerek oylarını CHP’de birleştirmelerini bekliyorum.

Biz halinden memnun olandan oy istemiyoruz. Ama ülkenin, Giresun’un ve kendi durumundan memnun olmayanın oylarını istiyoruz ”

 

Güçlü bir oy desteği ile Ankara’ya gidersek, bu bize referans olacak. Karnemiz aldığımız oydur.

-Seçmene son çağrınız ne?

Giresun’un derelerinde, denizlerinde yüzdüm. Kümbet’te, Bektaş’ta, Kulakkaya’da kuzularla koştum, bilmediğim, gitmediğim ilçe, köy yok,  burada okudum, Gogara’da balık tuttum, Giresunspor maçlarında bayrak salladım, işim, aşım, eşim, ailem burada.

Ekmeğimi burada kazanıyorum.

Halkım beni tanıyor, biliyor, seviyor.

Onlardan yetki ve dolayısıyla sorumluluk istiyorum.

Seçilirsem kamu kurumlarıyla, STK’lar, siyasi partilerle toplumun bütün katmanlarıyla uyum ve işbirliği içinde çalışacağım. Halkımızın sorunlarıyla onlardan sürekli bilgiler alacağım.

Kimseyi ötekileştirmeyeceğim.

Bana oy versinler, Giresun’un milletvekili nasıl olunur görsünler…Kendimi onlara emanet ediyorum.

 

Sloganımız Önce Türkiye, Önce Giresun…

 

Bölgemizin saygın basın kuruluşlarından olan Karadeniz Gazetesi aracılığı ile bütün hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?