GiresunUlusal

GİRESUN’DA BAYRAMDA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

Giresun Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, yaklaşan bayram öncesinde güvenlik tedbirleri konusunda gerekli planlamaların yapıldığı belirtildi.  
Konu ile ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını huzur ve sükûn içerisinde geçirilmesini sağlamak amacıyla İl Merkezinde alınan tedbirler şöyle; Şehirlerarası Otogar, Mezarlıklar, Atatürk Parkı, Debboy Mevkii, Keşap Durağı, Gazi Caddesi, Giresun Kalesi, Bulancak Durağı Kavşağı, Malpazarı Kavşağı, Tabaklar Geçidi Mevkii ile alışveriş merkezlerinin bulunduğu bölgelerde Asayiş yönünden alınacak Emniyet tedbirlerinde her gün 6 güzergâhta devriye personeli ile (15) motorize ekiple,
 Karadeniz Sahil Yolu ile kentimizin ana arterleri ve önem arz eden kavşaklarda alınacak trafik tedbirlerinde ise 12 yaya Trafik personeli ile 11 motorize Trafik ekibiyle,
 Şehir Merkezinin giriş ve çıkışlarında oluşturulan kontrol noktalarında ise her gün 12 personel ile denetimler planlanmıştır.
 Bayram haftası süresince her gün 12 devriye personeli ve 12 yaya trafik personeli,12 kontrol noktası görevlisi ile 26 motorize ekip olmak üzere Toplam 88 personelle gerekli tedbirler yürütülecektir.
 Ayrıca İlçe Emniyet Müdürlüklerimiz/Amirliklerimiz tarafından da Bayram süresince Asayiş ve trafik tedbirleri ile ilgili gerekli planlamalar yapılmıştır”.

Giresun İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Ramazan bayramında ayrıca “Trafikte Mola Vererek Hayata Gülümseyin”  projesi kapsamında sürücülere broşür dağıtılarak, ikramda bulunulacak.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir