Giresun

CHP’DE TAKVİM BAŞLADI…

CHP İL BAŞKANI KARAİBRAHİM, KERİM AKSU'NUN %50 BAŞARILI BULUNDUĞUNU BELİRTEREK, " BAŞKA ADAY ADAYLARI DA ÇIKABİLİR" DEDİ

CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, yerel seçimler için aday adaylığı başvurularının 8 Temmuz’da başlayacağını ve 31 Temmuz’da sona ereceğini, aday olmak isteyen il, ilçe ve yönetim kurulu üyelerinin 15 Temmuz’a kadar görevinden istifa etmesi gerektiğini açıkladı. 

Karaibrahim yönetim kurulu üyeleriyle düzenlediği basın toplantısında  “Yerel seçim startı verilmiş durumdadır. Bunu aday adaylığı sürecinin başlamasıyla daha iyi anlıyoruz" dedi.

 Aday adayı olanların Artvin, Rize, Gümüşhane ve Bayburt illerinin de katılımıyla Giresun’da 29 Eylül tarihinde eğitime alınacaklarını söyleyen CHP İl Başkanıi, "Aday adayları arasından aday belirlemenin ilk kriteri ise eğilim yoklaması olacaktır. Bu oylamaya oy kullanmaya partimizde üye olan 1 ila 5 TL arasında değişen aidatını yatırmış olanlar hak kazanacaktır. Diğer bir kriter ise kamuoyu yoklaması önemli bir etken olacaktır" diye konuştu.

DSC_2661                                                     "BAŞKANIMIZ %50 BAŞARILI BULUNUYOR"

Basının sorularını da cevaplayan İl Başkanı Karibrahim, Giresun merkezde başarılı bir belediye başkanına sahip olduklarını söyledi. Karaibrahim “Yapılan kamuoyu yoklamalarında Giresun Belediye Başkanımız yüzde 50’nin üzerinde başarılı bulunuyor. Bu sadece bizim değil AK Parti’nin yaptığı yoklamalarda da aynı sonuç çıkmaktadır. Buna rağmen başka aday adaylarımızda çıkabilir. Bu herkesin demokratik hakkıdır” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir