GiresunUlusal

GİRESUN’DA 309 KÖY YOLU KAPALI…

Giresun merkez ve  yüksek kesimlerinde ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 309 köy yolu ulaşıma kapandı. 

Dün gece başlayan ve yer yer etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde bulunan 550 köyden; il merkezinde 39, Alucra’da 33, Bulancak’ta 17, Çamoluk’ta 27, Çanakçı’da 5, Dereli’de 29, Doğankent’te 7, Espiye’de 15, Güce’de 15, Keşap’ta 13, Piraziz’de 5, Şebinkarahisar’da 59, Tirebolu’da 26 ve Yağlıdere’de 19 köy yolu olmak üzere toplam 309 köy yolu ulaşıma kapandı.

Kapalı köy yollarını açmak için Giresun İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı 63 ekibin tamamı kar mücadelesi çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan  kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime ara verildi. Buna göre;Dereli ilçesindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda 8-9 Ocak 2015 tarihlerinde 2 gün, Alucra, Bulancak, Çamoluk, Çanakçı, Doğankent, Güce, Şebinkarahisar ve Yağlıdereilçelerimizde ki tüm ilk ve orta dereceli okullarda 08 Ocak 2015 tarihinde bir gün, Tirebolu, Espiye, Eynesil, Piraziz, Keşap ve Giresun merkez ilçeye bağlı köyler ile taşımalı öğrenciler için 8 Ocak 2015 tarihinde bir gün tatil kararı alındı.

Giresun İl Merkezi ile Tirebolu, Espiye, Eynesil, Piraziz ve Keşap ilçe merkezlerinde taşımalı öğrenciler hariç normal eğitime devam edilecektir. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir