logo

reklam

GİRESUN’DA 1 EYLÜL BARIŞ GÜNÜ KUTLANDI

1 Eylül Dünya Barış Günü, Giresun’da bazı STK temsilcilerinin düzenlediği yürüyüşle kutlandı. Debboy mevkisinde toplanan sendika üyeleri, Gazi Caddesi üzerinden Atatürk Meydanı’na kadar yürüdü.

 

 

 

DSC_7329

Burada hazırlanan ortak  basın açıklaması KESK Dönem Sözcüsü ve Tüm Bel Sen Giresun Şube Başkanı Süleyman Özyazıcı tarafından okundu. Özyazıcı, silahların ve savaşın konuştuğu yerde ne barıştan ne demokrasiden ne ekmekten ne de özgürlükten söz edilebileceğini söyledi.

Süleyman Özyazıcı, şunları söyledi: “Türkiye’nin içine itildiği şiddet sarmalından bir an önce çıkabilmesi için savaş çığırtkanlarına karşı barış mücadelesini güçlendirmenin önemi ortadadır. Çünkü barışı kazanmak, eşitliği ve demokrasiyi kazanmanın ön koşuludur. Türkiye halklarının yıllardır özlem duyduğu, silahların tamamen susup siyasetin konuşulduğu, gerçek anlamıyla halklar arasındaki barış ve kardeşlik duygularının güçlendiği bir ortamın yaratılması gerekmektedir. Bugün silahların susması ve şiddetin sona ermesi, savaştan beklentileri olan barış düşmanları dışında toplumun tüm kesimlerinin ortak beklentisidir.”

Düzenlenen etkinliğe CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu da katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?