GenelGiresunUlusal

GİRESUN’A YENİ EMNİYET BİNASI YAPILIYOR

Polis Eğitim ve Dinlenme Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıda konuşan Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, "Giresun’da görev yaptığım süre içerisinde basın mensupları ile uyum içerisinde olduk, çalışmalarımızda ve projelerimizde destek verdikleri için teşekkür ediyorum" dedi.

egg

İl genelinde sadece asayiş olaylarıyla mücadelede değil bir çok alanda da çalışmalar yürüttüklerine dikkat çeken Öztürk, şunları söyledi: “Öncelikli olarak bölgemizde en büyük polis merkezimizi Çınarlar Mahallesinde yaparak hizmete açtık. Espiye’de İlçe Emniyet Müdürlüğü, Eynesil’de Emniyet Amirliği binalarımızın temel atma aşamasına geldi. Yine Yağlıdere ilçe Emniyet Amirliği binasıyla ilgili çalışmalarımız bulunmaktadır.Bunların yanı sıra eski polis evinin olduğu alana yapılacak İl Emniyet Müdürlüğü binasıyla ilgili de proje aşaması bitmiş ödeneği ayrılmış temel atmayla ilgili çalışmalar başlatılmıştır. Araç filomuz genişlemiş ve polis imdat aranmasıyla birlikte olay yerine ulaşım 3 ila 5 dakika arasına inmiştir. Bizim beklentimiz vatandaşın 155’i anında aramasıdır” .

DSC_6379DOLMUŞLARA SİVİL POLİS UYGULAMASI YAPILACAK

Giresun’un en büyük sorunlarının başında gelen trafikle ilgili de çalışmalar yapıldığını belirten Emniyet Müdürü Öztürk “İlimizin yaptığımız çalışmalara rağmen hala tam anlamıyla çözüme kavuşturamadığı konu trafiktir. Bu konuda bir çok uygulamalar ve yöntemler denedik. Fakat gerek vatandaşın gerekse dolmuş esnafının yıllardır alışkanlık haline getirdiği yol ortasında durup kalması trafiği felç etmektedir. Ancak bundan sonra dolmuşlara sivil personellerimiz de binecektir. Yolcu gibi seyahat edecektir. Dolmuş şoförünün kural ihlalinde cezasını kesecektir. Bu konuda bir çok persone

DSC_6385

l görevlendirdik” diye konuştu.Basın mensupları adına konuşan Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram ise Emniyet Müdürü ve personeline teşekkür etti.
Toplantı günün anısına çektirilen fotoğrafla sona erdi.

Müdür Uğur Öztürk, "hep siz mi bizim fotoğrafımızı çekeceksiniz, ben de sizinkini çekeceğim"diyerek dekalanşöre basarak gazetecilerden poz aldı. 
Toplantıya, Giresun Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Cahit Akdoğan da katıldı
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir