logo

reklam
06 Mart 2015

GİRESUN’A KADIN BAŞKAN

Belediye Başkanı Kerim Aksu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle koltuğunu meclis üyesi Hatice Oral’ı a bıraktı. Başkan Vekili Oral'ı ilk ziyaret eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkan ve Üyeleri oldu.  

y37vgj30e35wbk60z47w2l

Belediye Başkan Vekili Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hanife Karamustafaoğlu, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Türkan Hocaoğlu, kurul üyeleri Zişan Yurdal, Nurşen Diş, Zeliha Kaya ve Melek Pezükoğlu’nun katıldığı ziyarette, kadının toplumdaki yeri tartışıldı. 

Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Türkan Hocaoğlu, kadının iş yatında etkin olmasının toplumun geleceği açısından büyük önem taşıdığına işaret ederek, ne yazık ki kadına ,“ sen bu işi yapamazsın “ önyargısı ile yaklaşıldığını söyledi. 

Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Oral, toplumun her bireye eşit yaklaşması gerektiğini, ancak kadının yolda yürüyüşünün dahi eleştirildiğini kaydetti. Oral; “ Kimse kadını kendi anlayışına göre bir yerlere koymamalı. Kadın toplumun her alanında eşit olarak yer almalı. Öncelikle kadının eğitim eşitliğinin sağlanması, istihdamının artırılması ve girişimci kadınların çoğalması sorunların çözümünde büyük bir yol almamızı sağlayacaktır “ dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?