logo

reklam
01 Temmuz 2017

GİRESUN’A GÜNEŞ UYARISI

Meteoroloji 11 Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan 30 Haziran 2017 tarih ve 153 nolu uyarı ile ilimizin kuvvetli sıcak hava dalgası altına gireceği tahmin ediliyor.

Yapılan uyarıda; 1 Temmuz Cumartesi günü saat 09.00 ile 4 Temmuz Salı günü saat 18.00 arasında kuvvetli sıcak hava dalgası olması ihtimaline karşı başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanların “Ganeş Çarpmasına” karşı dikkatli olmaları istendi.

Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan Meteorolojik değerlendirme şöyle; Yapılan son analiz ve tahminlere göre 1 Temmuz 2017 Cumartesi gününden itibaren Kuzey Afrika üzerinden gelecek olan yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine gireceği tahmin ediliyor. Bu sıcak hava dalgası ile birlikte halen normallerinin üzerinde seyreden bursa escort hava sıcaklıklarının ülkemizin genelinde hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 6 – 10 derece üzerinde gerçekleşeceği ve bazı il ve ilçelerimizde uzun yıllar en yüksek sıcaklık değerlerine ulaşılabileceği beklenmektedir.

Aşırı yüksek sıcaklıkların meydana getireceği olumsuzluklara karşı başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arası güneş ışınlarına direk maruz kalmamaları hususunda dikkatli olmaları ve sıcaktan korunmak için gerekli önlemleri almaları büyük önem taşımaktadır".

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?