EğitimGiresun

GİRESUN’A AZERBAYCAN’DAN ÖNEMLİ KONUK.

Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, Vali Hasan Karahan ve Belediye Başkanı Kerim Aksu'yu makamlarında ziyaret ederek, iki ülke arasındaki eğitimle ilgili işbirliği konularında değerlendirmelerde bulundular.

 

 

 

 

 

2014-1152-2 (1)

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Karahan, Nesibova’ yla  dost kardeş ülke Azerbaycan ve ülkemizdeki eğitim sistemiyle ilgili bir süre sohbet etti. Sohbetin sonunda Vali Karahan, Nesibova’ ya  ilimizin simgesi olan üzerinde fındık sembolü işlenmiş bir plaket hediye etti.

Nezaketinden dolayı teşekkür eden Doç. Dr. Nesibova’a da tablo takdim ederek Vali Karahan’ı Azerbaycan’a davet etti.

BAŞKAN AKSU:BÜYÜK BİR COĞRAFYA OLUŞTURUYORUZ..

Belediye Başkanı Kerim Aksu'yu da ziyareti eden Nesibova, Samsun, Ordu ve Giresun’da üniversitelerde görüşmeler yaptığını, bu illerdeki üniversitelerde eğitim gören Azerbaycan’lı öğrenciler hakkında yetkililerden bilgi aldığını söyledi.

a48xim51g46yen7eb58z35

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Azerbaycan Şaki ile kardeş şehir olduklarını belirterek ; “Sizleri görünce çok mutlu oluyorum. Biz kendi soyumuza sahip çıkalım

Büyük bir coğrafya oluşturuyoruz. Ben Azerbaycan’a gidince hiç zorluk çekmiyorum. Sanki Türkiye’de bir şehre gitmiş gibi oluyorum. Kültürümüz aynı, yemeğimiz aynı. Yaşamımız aynı” diye konuştu.

Necibe Nesibova, Başkan Kerim Aksu’ya Azerbaycan ipek halı plaketi verdi. Başkan Aksu’da konuğuna ziyaretin anısına Giresun Kalite Fındık hediye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir