Giresun

GİRESUN ZİRAAT ODASI NURİTTİN KARAN’LA DEVAM (Görüntülü Haber)

Giresun Ziraat Odası’nın olağan genel kurulu yapıldı. Tek listeyle gerçekleştirilen genel kurulda mevcut başkan Nurittin Karan yeniden seçildi.

Divan Başkanlığını İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin’in yaptığı kurulda konuşan Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, 8 yıldır oda başkanlığı görevini lakıyla yerine getirmeye ve başta fındık üreticileri olmak üzere çiftçilerin yanında olmaya çalıştıklarını söyledi. Yeniden bu göreve talip olduğunu ifade eden Karan, her platformda fındık ve fındık üreticilerinin hak ve hukuku için mücadele ettiklerini vurguladı.

Nurittin Karan, “Giresun ve bölgemiz için fındık olmazsa olmazımızdır. Öylede olmaya devam edecektir. Fındık üreticisinin alın teri bizim için önemli ve değerlidir. Tüm mücadelemiz üreticimizin ve ürünümüzün hak ettiği değeri görmesidir. Fındık üreticisi kazanırsa Giresun kazanır, Türkiye kazanır. Yapılacak olan genel kurulumuz şimdiden Giresunlu üreticilerimize hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu da konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetlerinin her zaman fındık üreticisinin yanında olduğunu ifade ederek, 8 yıldır Giresun Ziraat Odası Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Nurittin Karan’ı tebrik ederek yeni dönem için başarılar diledi. 

Oda faaliyet ve hesap raporlarının ibrasının ardından seçime geçildi. 81 delegenin oy kullandığı seçimde 21 kişilik oda meclisi belirlendi. Meclis 7 kişiden oluşan oda yönetim kurulunu belirleyecek.


AK PARTİ KATILMADI
Giresun Ziraat Odası Halit Ayar toplantı salonunda gerçekleştirilen Genel kurula Ak Parti, MHP ve diğer partilerin il-ilçe yöneticileri katılmadı. Kongreyi CHP İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, İYİ Parti İl Başkanı İsmail Bektaşoğlu, İYİ Parti ve CHP yöneticileri muhtarlar, davetliler ve delegeler izledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir