logo

reklam

GİRESUN ZEHİR SOLUYOR

Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu, Giresun’da özellikle kış aylarında meydana gelen hava kirliliğine dikkat çekerek, halkın zehir soluduğunu ve insan sağlığını tehdit eden bu sorunun mutlaka çözülmesi gerektiğini söyledi.

Karaibrahimoğlu, kış aylarında yakıtların doğru kullanılmaması, bacalarda hava filtresinin olmaması sebepleriyle oluşan zehirli gazların neredeyse şehrin tamamında insan sağlığına zarar verecek boyutlarda olduğunu, bu durumun ancak şehrin tamamına doğalgazın gelmesi ile giderilebileceğini söyledi.

Kent konseyi olarak bu konunun takipçisi olduklarını ve şehir doğalgaza kavuşana kadar gerekli takibi sürdüreceklerini de dile getiren Karaibrahimoğlu ayşöyle sürdürdü; “Bu konudaki düşüncelerimizi gerek Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne, gerek yüklenici AKSA firmasına detaylı bir şekilde birkaç kez, gerek yazılı, gerekse temas ederek aktardık ancak bir netice alamadık. Bu yüzden tüm Giresun halkı olarak, başta eski bakanımız Sayın Nurettin Canikli olmak üzere, tüm milletvekillerimizden, valimizden ve belediye başkanımızdan, konunun önemini göz önüne alarak bir şekilde bu sorunun çözülmesini hızlandırmalarını bekliyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?