AktüelGiresunManşet Üstü

GİRESUN VALİSİ’NİN GAZETECİLERLE 10 OCAK BULUŞMASI

Giresun Valisi Hasan Karahan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Giresun’ da görev yapan basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi. 

 

 

 

 

2015-35-2

VALİ KARAHAN: GİRESUN'DAFARKLI GÖRÜŞLERİN ÖZGÜRCE İFADE EDİLDİĞİ ÇOK SESLİ BİR MEDYA VAR….

Basın Halkla İlişkiler Müdürü Cahit Akdoğan’ın sunumuyla başlayan toplantıda konuşan Vali Karahan,  10 Ocak’ın hem İdareciler, Mülki Amirler Günü hem de Çalışan Gazeteciler Günü olduğunu belirterek iki anlamlı günün arifesinde Giresun basınıyla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Her yıl geleneksel olarak bugün kahvaltıda basınla buluşmanın gerçekleştiğini belirten Vali Karahan “ Bugün sizin gününüz. Gününüzü kutlamak için geldik. Giresun’da ciddi bir medya ağırlığı var. İlimizde farklı görüşlerin özgürce ifade edildiği çok sesli bir medyamızın olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz. Sizlere her zaman olduğu gibi bundan sonrada gereken desteği vermeye devam edeceğiz. Gününüz kutlu olsun” dedi.

Giresun’a yapılacak ve yapılması planlanan yatırımlarla ilgili basın mensuplarının desteğini de beklediklerini belirten Vali Karahan, “İlimizin en önemli beklentileri arasında turizm gelmektedir. Bunun için turizm altyapı sorunlarını çözmemiz gerekir. Bu konuda ilimize beş yıldızlı otel yapılması önemli bir yatırım olacaktır. İl Özel İdaresi Hizmet binası olarak yapılan binanın beş yıldızlı otele dönüştürülmesi konusunda çalışmalarımız ve beklentilerimiz var. Ancak henüz bir yatırımcı yok. Bu konuda basın mensuplarının da desteğini bekliyoruz. İnanıyoruz ki beş yıldızlı otel yapılması halinde ilimizin bile havası değişecektir” diye konuştu.

Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram ise, 2015 yılının tüm çalışan gazeteciler açısından huzurlu ve mutlu geçmesi temennisinde bulunarak, “Bir ülkede medya ne kadar özgürse demokrasi o kadar güçlü olur”dedi. Organizasyondan dolayı şahsı ve gazeteciler adına Vali Karahan’a teşekkür eden Bayram, tüm çalışma arkadaşlarının gününü kutladı.

2015-35-1

Vali Karahan, basın mensuplarının dilek ve temennilerini alıp, sorularını cevapladı Ardından da bu günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Kahvaltılı basın toplantısına 40 dolayında basın mensubu ile ayrıca Vali Karahan'ın konuğu olarak Azerbaycan’da yayınlanan Halk Nezareti Dergisi sahibi İnsaf Aliyeva da katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir