logo

reklam
17 Şubat 2018

GİRESUN VALİSİ KAN BAĞIŞI ÇAĞRISI YAPTI

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Atatürk Meydanındaki KIZILAY TIR’ını ziyaret ederek, kan bağış kampanyasına destek oldu.
Kızılay Giresun Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Zihni Ataman’dan bilgi alan Vali Sarıfakıoğulları, kan bağışında bulunan vatandaşlarla sohbet etti.
Giresun Kan Bağış merkezi olarak ilimizin kan ihtiyacını karşılamak için çalıştıklarını belirten Ataman, “Kan, kaynağı sadece insan olan, yapay olarak üretilemeyen bir tedavi aracıdır. 2 Mayıs 2007 tarihli ve 26510 sayılı Resmi Gazete 5624 kanun numarası ile yayınlanan Kan ve Kan Ürünleri Kanunu doğrultusunda, Türkiye de ihtiyacı olanlara kan temin etme görevi öncelikli olarak Kızılay Kan Merkezleri ne verilmiştir. Kızılay Giresun Kan Bağış Merkezi olarak hastalarımızın ihtiyacı olan kan ve kan ürününü temin edebilmek amacı ile merkez ve bağlı ilçelerde kan bağışı etkinlikleri düzenlemekteyiz.” dedi.
Organizasyonun önemine dikkat çeken Sarıfakıoğulları,  16-17-18 Şubat 2018 tarihlerinde üç gün sürecek kan bağışı kampanyasına tüm halkımızı davet etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?