Aktüel

GİRESUN VALİSİ DURSUN ALİ ŞAHİN’İN BAYRAM MESAJI

Manevi iklimin ve toplumsal dayanışmanın eşsiz fırsatlarını sunan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, bir  Ramazan Bayramına  daha ulaşmanın sevincini yaşamaktayız.

Bayramlar, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin toplumun tüm kesimlerine yayıldığı, toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yeniden güç kazandığı müstesna günlerdir.

Büyükleri hürmetle hatırlamanın, küçükleri içtenlikle sevmenin, her yaş ve düzeyde karşılıklı muhabbet yolları inşa etmenin sırrına bayramla birlikte erişilmektedir.

Bu özel günlerde, komşularımız ve yakınlarımızdan başlayarak toplumumuzda ki bağlarımızı güçlendirmek için yakınlarımıza, hastalarımıza, komşularımıza, etrafımızdaki şehit ve gazi ailelerine, ihtiyaç sahibi insanımıza, yetim ve öksüzlere daha çok ilgi göstermeli ve acılarını paylaşmak için her türlü çabayı göstermeliyiz.

Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sadece bu özel günlerde değil, tüm münasebetlerimizde ve hayatımızın her gününde hatırımızdan çıkarmayarak yaşamaya ve yaşatmaya çalışmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, saygı ve sevgiler sunarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir