GiresunManşet ÜstüSon Dakika

GİRESUN VALİSİ ADINI KULLANARAK DOLANDIRICILIK…

Giresun Valiliği Vali Hasan Karahan’ın ismini kullanan bazı kişilerin dolandırıcılık yaptıklarını açıkladı. Açıklamaya göre bu kişilerin bütün özellikleri ve çalışma yöntemleri biliniyor, ama kim olduğu konusunda ise bilgi verilmiyor. Bu durum, “valilik her şeyi biliyor ama bu kişiler hakkında emniyet üzerinden neden bir işlem yapmıyor. Devletin en üst düzeydeki temsilcisi bile somut bilgilere rağmen dolandırıcıları ortaya çıkaramıyor mu” sorusunu akla getirdi.
Yapılan açıklamaya göre, kültü-sanat, fotoğraf veya değişik konularda Vali Karahan’ın danışmanı olduğunu söyleyen kişiler, para ve diğer menfaatler elde ediyor.

“TALEPLERİNİ KARŞILAMAYIN, DANIŞMAN YOK”

Giresun Valiliği’nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Son günlerde Valiliğimizin veya Sayın Valimiz Hasan Karahan’ın kültür, sanat, fotoğraf veya değişik alanlarda danışmanı olduğunu ifade eden kişilerin bulunduğu duyumları alınmaktadır. 

Kendisini Valiliğimizin veya Sayın Valimizin danışmanı olarak tanıtan bu kişilerin, Valiliğimiz veya Sayın Valimizin nüfuzunu kullanarak kişi veya kuruluşları etkilemek, toplum nezdinde bir statü edinmek suretiyle menfaat temin etmeye çalıştığı düşünülmektedir.

Valiliğimizin veya Sayın Valimizin, herhangi bir konuda veya alanda danışmanlığına başvurduğu özel kişi ve kuruluş bulunmamaktadır.

Vatandaşlarımız, kamu kurum ve kuruluşları ile özel teşekküllerince bu tür kişilere itibar edilmemesi, talep ve isteklerinin değerlendirmeye alınmaması gerektiği ilgililere ve kamuoyunun bilgisine sunulur”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir