GiresunUlusal

GİRESUN VALİLİĞİ,ZİHİNSEL ENGELLİLERE İŞKENCE İDDİALARINA NE DEDİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Giresun Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde geçen yıl meydana gelen ‘zihinsel engelli hastalara işkence ve kötü muamele’ iddialarına ilişkin olarak Giresun Valiliği bir açıklama yaptı.     
Açıklamada, ayrıntılı bilgi vermek yerine konunun hassasiyetine dikkat çekilerek  “Bu gibi, toplumun dezavantajlı kesimlerine hizmet eden kurum ve kuruluşların doğru bilgiye ulaşılmaksızın kamuoyu önünde tartışmaya açılmasının fayda sağlamayacağı ve bu anlamda daha hassas hareket edilmesinin ilimize fayda sağlayacağı değerlendirilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Giresun Valiliği, iddiaların geçmişte yapıldığını ve adli soruşturmanın halen sürdüğünü belirterek, “ Söz konusu kuruluşumuzla ilgili iddia edilen hususlar geçmişte konu olmuş ve buna ilişkin olarak idaremizce gerekli idari yaptırımlar ve tedbirler uygulanmıştır. Ayrıca bu hususa ilişkin olarak kişiler hakkında yapılan suç duyurusu neticesinde ilgililer hakkında adli soruşturma devam etmektedir”.dedi.

Valilik açıklamasında aynı kurumdan işten çıkarılan taşeron işçilerin durumu ile ilgili olarak da  inceleme yapıldığı belirtilerek,  mağduriyetin önlenmesine yönelik  hukuki süreç başlatıldığı bilgisinin taraflara verildiği bildirildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir