GiresunSpor

GİRESUN VALİLİĞİ’NDEN AMATÖRE DESTEK

Amatör Spor Kulüplerine spor malzemesi dağıtımı bugün Dervişoğlu İşhanı’nda ki Giresun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (GMMMO) toplantı salonunda yapıldı. 

İl Özel İdaresinden ayrılan kaynakla alınan 150 bin Türk Lirası tutarındaki malzemeler kulüp yetkililerine dağıtıldı.

Törende ilk konuşmayı yapan Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Mehmet Güngör desteklerinden dolayı Vali Hasan Karahan’a ve diğer emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Mürşit Gürel de her zaman amatör spora destek olacaklarını söyledi.

Spora hizmet edenlerin bir arada bulunmasının sevindirici olduğunu belirten Vali Hasan Karahan da, amatör spor kulüplerine imkanlar ölçüsünde destek olduklarını ifade etti. Özel İdare imkanlarından arttırılan kaynaklarla amatör spor kulüplerine destek olunduğunu belirten Karahan, “Bizim Özel İdare kaynaklarından başka gelirimizde yok. Özel İdare ve İl Genel Meclisine teşekkür ediyorum. İhtiyaç çok fazla. Profesyonel kulüplerden fırsat bulup amatöre yeterince zaman ve kaynak  ayıramıyoruz. Amatör kulüpler adı üstünde kendi yağıyla kavrulan, kendi formasını kendi boyayan zamanlardan bugüne kadar bugüne gelmiş. Bugüne kadar çok fazla şey değişmemiş gibi görünse de şimdi en azından daha kaliteli malzemelerimiz var. Boyama formalar giydirmiyoruz sizlere. Giresun’da amatör kulüplere ilgi çok fazla. Ama mekan darlığı önemli bir sorun. Yaz başında hizmete açtığımız Gençlik Merkezi bu alanda büyük bir eksikliği doldurdu. Sahildeki diğer dolgu alanlarını da bu amaca yönelik olarak  kullanacağız” dedi

Konuşmaların ardından amatör spora desteği olanlara plaket verildi ve kulüplere alınan malzemenin dağıtımı yapıldı.           2014-1283-4

Törene; Vali Hasan Karahan, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel, Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Zeki Atlı ve kulüp yöneticileri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir