EğitimGiresun

GİRESUN VALİLİĞİ ÖNÜNDE MEB PROTESTOSU

Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim İş Sendika üyeleri bugün Giresun Valiliğiönünde ortak eylem yaparak "MEB yasa tasarısı" diye bilinen, Milli Eğitim Temel Kanunu ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısını protesto ederek basın açıklaması yaptılar.

Valilik önünde toplanan sendika üyeleri ellerinde bayrak ve dövizlerle slogan atarak tasarının geri çekilmesini istediler. Grup adına basın açıklamasını okuyan Tacettin Engin, "Hükümetin TBMM'ye sevk ettiği ve kamuoyuna 'Dershane Yasa Tasarısı' diye tanıtılan ama el altından 'Milli Eğitim Yasa Tasarısı' olarak hazırlanan bu tasarı tam olarak pimi çekilmiş bir bombadır" dedi.

Engin," "Eğitim emekçileri ile hiçbir görüşme yapılmadan, 'Ben yaptım, oldu' anlayışıyla hazırlanan, kadrolaşmayı ve iktidar yandaşlığını eğitimin her hücresine yerleştirecek bu ucube yasa tasarısı önümüzdeki günlerde eğitim hayatımızı yangın yerine çevirecektir. Bu tasarı geri çekilmediği sürece Milli Eğitim BakanıNabi Avcı ile MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'i sıcak makam koltuklarında rahat oturtmayacağız. Eğitimi kaosa sürükleyecek ve bütün depremlere yol açacak bu tasarı asla kabul edilemez" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir