Giresun

GİRESUN, ÜNİVERSİTESİYLE GURUR DUYUYOR

2012-2013 YILI MEZUNİYET TÖRENİ YÜRÜYÜŞ VE ATATÜRK MEYDANINDAKİ TÖRENLE BAŞLADI. BU DÖNEM SADECE MERKEZDEN 3.050 ÖĞRENCİ MEZUN OLUYOR

1f3b473851

Giresun Üniversitesi 2012-2013 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Gazipaşa Yerleşkesi- Atatürk Meydanı arasında yapılan yürüyüşle başladı. Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, üniversitenin akademik ve idari personeli ve mezun olan öğrencilerin katılımıyla yapılan yürüyüş sırasında, Giresun halkı korteje sevgi gösterisinde bulundu ve alkışladı..

grwg

Atatürk meydanında anıta çelenk konulması, saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından bir konuşma yapan GRÜ Rektörü Attar, Giresun Üniversitesi'nin hergeçen gün büyüyen bir üniversite olduğuna dikkat çekerek şunları söyled: "Üniversitemizde son bir yılda yapılanlar, hem öğrencilerimizin hayata daha güçlü bir başlangıç yapmalarına, hem aydınlanma işlevimizi daha etkin olarak yerine getirmemize, hem de ilimizin ve akademik birimlerimizin bulunduğu ilçelerimizin sosyo-ekonomik yaşamına katkıda bulunmamıza hizmet etmiştir.

Yeni açılan 3 Fakültemizle daha da büyüyüp güçleneceğiz. İslami İlimler Fakültemiz kurulmuş ve 80 öğrenci kontenjanı ile önümüzdeki dönem eğitim öğretim vermeye başlayacaktır.

Yine çok önemsediğim Turizm Fakültesinin kuruluşu Bakanlar Kurulu kararıyla gerçekleşmiştir. Allah Turizm için gereken her şeyi; Denizi, Yaylayı, yeşili, maviyi Giresun’a vermiş. Böyle doğal ve güzel bir şehirde Turizm Fakültesini çok önemsiyorum. Giresun’a değer katacaktır.

Ve yine çok önemli bir Fakülte daha bu yıl kurulmuş ve hayata geçmiştir. Diş Hekimliği Fakültemizde Senato kararımızla kurulmuştur. Hayırlı olsun. Büyüyor ve gelişiyoruz onun için bunları sizlerle paylaşmak istedim.

Bu vesileyle, üniversitemize başta Sayın Öner Hekim olmak üzere; destek verenlere, maddi ve manevi katkıda bulunanlara şükranlarımızı sunuyoruz".

DSC_1742                                                                 GİRESUN ÜNİVERSİTE KENTİ OLACAK

 YÖK tarafından üniversiteye 2 bin uluslararası öğrenci kontenjanı tanındığını hatırlatan Attar, "bu sayı bizimle birlikte veya daha önce kurulan üniversitelere tanın sayıdan daha fazladır. Üniversitemiz daha farklı konuma gelecektir. Bu kontenjanla Karadeniz havzasındaki ülkelerin üniversiteleriyle ve 20'ye yakın AB üyesi ülke ile kurduğumuz ve hayata geçirdiğimiz akademik/bilimsel işbirliği programlarıyla Giresun'u bir üniversite kenti yapma sürecimiz hızlanacaktır" diye konuştu.

"Öğrencilerimiz, gelecek eğitim-öğretim yılında, daha iyi ve daha güzel bir üniversitede olacaklardır. Huzurunuzda, sizlere bunun sözünü veriyorum" diyen   Aygün Attar, konuşmasında, "üniversiteler; çağdaş eğitim-öğretim esasına dayalı bir anlayış ve uygulama içinde, ülkemizin ihtiyaçlarına uygun insan gücünü yetiştirme ve aydınlatma işini üzerine almıştır. Öğrencilerimizi; Türk milletinin manevi değerlerini taşıyan, aile, ülke ve millet sevgisi ile dolu, toplumun ortak yararını kendisinin kişisel yararının üstünde tutan geniş bir dünya görüşüne sahip,insan haklarına saygılı bir mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri,davranış ve genel kültüre sahip yetiştirmek temel görevimizdir. Bunu yerine getirmenin huzuru içindeyiz" dedi.

Üniversitenin akademik ve idari personeline de teşekkür eden Attar, mezun olan öğrencilere, "Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilmeyin. Onurlu, ilkelerinden ödün vermeyen dimdik duran insanlar uzun dönemde hep kazanmışlardır. Temsil ettiğiniz Türk bayrağı gibi dimdik olun" diye öğüt verdi.

Rektör Attar, "Artık aramızdan ayrılıyorsunuz. Sizlerden, Ülkemizin gelişip güçlenmesi yolunda çok çalışmanızı, Daima ve her işinizde iyi niyetli olmanızı ve elinizden gelenin en iyisini yapmanızı, Anne ve babanıza, yakınlarınıza, çevrenize saygılı ve yararlı olmanızı, Devletimize ve milletimize sahip çıkmanızı ve Giresun Üniversitesi’ni, Giresun’u, unutmamanızı, rica ediyorum.

Sizlere yürekten inanıyor ve güveniyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum" dedi.DSC_1738

Saat 18.00’da Atatürk Stadyumunda gerçekleştirilecek olan tören ve kutlama etkinlikleri, konuşmalardan sonra Devlet Konservatuarı Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile sürecek, Saat 19.30'da sanatçı Gökçe'nin konseri ile sona erecek.

HABERİN VİDEOSU:(REKTÖR PROF.DR.AYGÜN ATTAR'IN KONUŞMASI) 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir